Угода про асоціацію з Україною вже "працює", - ЄС

Угода про асоціацію України і Європейського союзу вже тимчасово виконується
Depo.Влада
28 вересня 2015 15:53
ФОТО: depo.ua

Про це заявила речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, коментуючи ситуацію з ініціативою окремої групи провести у Нідерландах референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

За її словами, частина, яка стосується поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, буде тимчасово застосовуватися з 1 січня 2016 року, але документ в цілому набуде чинності тільки після ратифікації всіма країнами-членами Європейського Союзу.

"Вам відомо, що у цей час релевантні частини Угоди про асоціацію вже застосовуються. У той же час торговельна частина Угоди набуде чинності з 1 січня 2016 року. Але ми зараз говоримо про тимчасове застосування. Для того щоб Угода набула чинності, всі держави-члени повинні її ратифікувати, а Європейський парламент повинен дати згоду, що вже було зроблено", - сказала вона.

За словами Косьянчич, для завершення процедури "нам потрібно, щоб всі держави-члени ратифікували (Угоду)".

"На цей час процес ратифікації близький до завершення - 22 держави-члени повідомили Генеральний секретаріат Ради про ратифікацію, в інших державах-членах процедура продовжується", - додала речник.

Вона ще раз наголосила, що необхідно розділяти тимчасове застосування та набуття документом чинності.

"Тимчасове застосування вже триває. Це дві різні речі. Угода формально набуде чинності тільки тоді, коли вона буде ратифікована", - наголосила Косьянчич.

При цьому вона також нагадала, що тимчасове виконання частини Угоди про створення зони вільної торгівлі було відкладено до 1 січня 2016 року.

"Але ми говоримо про тимчасове застосування", - додала речник.

Разом з тим Косьянчич відмовилась припускати, чи становить загрозу для можливе проведення в Нідерландах референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, Російська сторона лобіює ініціативу зі збору підписів в Нідерландах щодо проведення консультативного референдуму з ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.

Більше міжнародних новин читайте на Світ.depo.ua