"ЄС" у Київраді пропонує впровадити у столиці механізм персонального асистента для людей з інвалідністю

Лідерка "Євросолідарності" у Київраді Марина Порошенко закликала впровадити у столиці механізм персонального асистента для людей з інвалідністю, спираючись на позитивний результат проведеного експерименту

"ЄС" у Київраді пропонує впровадити у ст…
Фото: прес-служба "ЄС"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "ЄС".

Лідер "Європейської Солідарність" у Київській міській раді, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь в робочій зустрічі щодо розробки механізмів впровадження нової соціальної послуги для киян з інвалідністю – "Персональний асистент".

На зустрічі Порошенко запропонувала провадити у Києві механізм персонального асистента для людей із інвалідністю, який буде супроводжувати свого підопічного не лише під час відвідування навчальних закладів, а й допомагатиме у вирішенні соціально-побутових питань протягом всього життя.

"Послуга соціального супроводу "асистент дитини" вже закріплена на законодавчому рівні. Зараз є надзвичайно важливим розширити перелік осіб, які можуть отримати таку послугу та розробити навчальні програми, курси та тренінги для осіб, які будуть виконувати роботу асистента людини з інвалідністю. Крім того, з огляду на досить низький рівень оплати праці соціальних працівників та асистентів, варто впровадити муніципальну доплату та по можливості розробити низку пільг для цих працівників", – заявила лідерка фракції "ЄС" у Київраді.

Порошенко нагадала, що подібний експеримент,  ініційований Київським міським центром для дітей, сім’ї та молоді, уже був проведений на базі Університету "Україна". Внаслідок роботи шести таких пар (людина з інвалідністю – персональний асистент) підопічні отримали нові соціально-побутові навички, в їхніх родинах зменшилася психологічна напруга.

За інформацією "ЄС", таких асистентів зараз потребує 561 киянин.

Нагадаємо, у грудні "Євросолідарність" у Київраді закликала провести безкоштовне вакцинування від COVID-19 столичних медиків та лікарів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"