ЄС: Термін виконання Мінських домовленостей можна продовжити лише на кілька місяців

У Європейському Союзі вважають, що термін виконання Мінських домовленостей може бути продовжено максимум на кілька місяців
Depo.Влада
21 жовтня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це сказав голова підрозділу з питань "Східного партнерства" Зовнішньої служби ЄС Дірк Шубель на засіданні делегації Європейського парламенту, яка є складовою частиною міжпарламентського Комітету асоціації Україна-ЄС, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

За його словами, Мінські домовленості "не можуть бути виконані до кінця цього року, тому що вибори на території сепаратистів не можуть бути проведені до цього часу".

"Закон ще не готовий, і потім потрібно три місяці. Має бути знайдений Modus vivendi (тимчасова домовленість), щоб продовжити період для виконання Мінських домовленостей. І це зрозуміло всім. Що не зрозуміло, то це на який термін це має бути продовжено. Наше розуміння таке, що це не може бути продовжено на довгий термін, тому що у цьому випадку складеться враження, що ви готові прийняти заморожений конфлікт. Це буде справою кількох місяців, не більше", - пояснив ситуацію Шубель.

За його словами, таке "коротке продовження" підтримають Франція та Німеччина.

Також, як наголосив голова підрозділу, "повинно бути виконано дуже складне питання – повернення Україні контролю за кордоном, якого зараз немає".

"Ми не думаємо, що Мінські домовленості будуть виконані в повному обсязі до того часу, як всі іноземні збройні формування, все обладнання та всі найманці залишать Україну. І що Україна, а це, можливо, найголовніше, відновить контроль за своїми кордонами. Це дуже важливо. Головний сигнал Україні – продовжувати виконувати все, про що було домовлено у Мінську, і не залишити будь-якого місця для сумнівів щодо намірів виконати Мінські домовленості", - підкреслив Шубель.

Нагадаємо, у вересні президент України Петро Порошенко заявляв, що наполягає на тому, що Мінські угоди повинні бути виконані до кінця 2015 року. Глава держави відкидав можливість їх продовження на 2016 рік.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада