ЄС просить Раду схвалити закон про НКРЕ, інакше грошей не дадуть

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський просить Раду ухвалити закон про Нацкомісію в сфері енергетики та компослуг, в іншому разі фіндопомоги від Євросоюзу не буде
Depo.Влада
1 червня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua. з посиланням на "Європравду".

Посол просить спікера "звернути увагу на важливий законопроект", який "вже тривалий час обговорюється у ВР та був запланований до розгляду протягом поточного пленарного тижня. За даними на офіційному сайті ВР, цей проект внесений в порядок денний на четвер, але немає певності, чи дійде до нього розгляд.

Томбінський наголошує, що законопроект у нинішній редакції "відповідає міжнародним зобов’язанням України в рамках Енергетичного співтовариства".

"Він має бути ухвалений в пріоритетному порядку вже зараз, оскільки існуюча ситуація явно суперечить цим вимогам", - йдеться у листі.

Томбінський окрема наголосив на тому, що регулятор має бути незалежним – на думку ЄС, неприпустимо запроваджувати процедуру затвердження рішень НКРЕ урядом

Посол також привітав ідею про призначення міжнародних спостерігачів у комісію з відбору членів НКРЕКП, зазначивши, що такий крок "суттєво послабить занепокоєння" щодо чесності процедури.

"Остаточне затвердження цього закону – одне з дуже небагатьох ключових зобов’язань, не виконаних Україною, для перерахування (в український бюджет) другого траншу макрофінансової допомоги на суму 600 млн євро".

Прошу вас докласти всіх зусиль для схвалення цього закону", - звернувся Томбінський до Парубія.

Нагадаємо, Рада 12 квітня за основу ухвалила Закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг". Варто додати, що з червня 2015 року Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг очолює Дмитро Вовк, який у 2013-2014 роках був національним менеджером в кондитерській компанії Roshen Петра Порошенка в Москві.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада