ЄС продовжить антиросійські санкції до 15 вересня

Санкції ЄС проти громадян Росії і України, яких ЄС вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України, будуть формально продовжені в четвер без обговорення
Depo.Влада
7 березня 2016 18:14
ФОТО: depo.ua

Про це  повідомили джерела в ЄС, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"Рішення буде формально схвалено в четвер, це буде внесено у список питань "А" (які приймаються без обговорення) на засіданні Ради з внутрішніх справ і питань юстиції. Три людини виключені зі списку, оскільки їх вже немає в живих", — сказало дипломатичне джерело в ЄС, яке побажало залишитися неназваним.

За його даними, санкції будуть продовжені до 15 вересня. Він також повідомив, що комітет постпредів ЄС схвалить продовження санкцій у середу вранці, також без обговорення. Нормативний документ вже був узгоджений робочою групою.

Інше європейське джерело підтвердило цю інформацію. "Кількість осіб, які залишаться в списку – 146 осіб, а також 37 юридичних осіб. Дата – 15 вересня", — заявив він. За його словами, дата публікації рішення в Офіційному журналі ЄС поки невідома.

У вересні 2015 року Євросоюз продовжив до 15 березня 2016 року індивідуальні санкції, спрямовані на протидію загрозам територіальній цілісності та незалежності України. Мова йде про заморожування активів і заборону на поїздки в ЄС відносно 149 осіб і 37 юридичних осіб, в числі яких російські бізнесмени і офіційні особи, а також представники ополчення і керівництва самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

Крім індивідуальних санкцій, ЄС ввів секторальні обмежувальні заходи проти РФ — так звані економічні санкції — які будуть діяти до 31 липня 2016 року, а також санкції проти Криму, термін дії яких закінчується 23 червня 2016 року.

Москва неодноразово заявляла, що абсолютно непричетна до подій на південному сході України, не постачає ополченцям військової техніки і боєприпасів, не є стороною внутрішньоукраїнського конфлікту і зацікавлена в тому, щоб Україна подолала політичну та економічну кризу.

У той же час розвіддані Міноборони підтверджують, що Росія регулярно постачає на Донбас кадрових військових і зброю.

Нагадаємо, президент США Барак Обама продовжив санкції США проти РФ ще на рік через агресію щодо України.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада