ЄС попереджає про спробу зриву безвізу через спецконфіскацію

В представництві ЄС в Україні поширили заяву про те, що у Верховній Раді мала місце спроба змінити ключовий "безвізовий" закон про спецконфіскацію
Depo.Влада
6 липня 2016 10:07
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні на сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

У Представництві наголосили, що удосконалення законодавства з повернення активів було і є одним із зобов’язань, які взяла на себе українська влада у рамках процесу візової лібералізації.

"Представництво ЄС хоче ще раз нагадати, що згідно зі своєю попередньою оцінкою пакету "безвізових" законів прийнятих Верховною радою у лютому 2016, проект закону про конфіскацію (№4811) не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідало би стандартам ЄС", - йдеться у повідомленні.

Втім, згідно з інформацією з сайту ВР, проект №4811 5 липня було відкликано і знято з розгляду. Пізно ввечері 5 липня цієї позначки не було.

Варто зазначити, що експертна спільнота раніше також розкритикувала даний законопроект, назвавши його клоном раніше відхиленого правоохоронним комітетом проекту №4057.

"Правовий аналіз РПР вад та наслідків ухвалення законопроекту №4811 про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників показав, що проект закону становить суттєву загрозу основоположному праву власності для всіх громадян України і має бути відхилений", – йдеться у екстренній заяві експертів анткорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

Нагадаємо, 15 червня Рада не змогла включити законопроект про "спецконфіскацію" №4811 до порядку денного сесії.

За словами авторів законопроекту, прийняття документу дозволить направити в бюджет близько 50 млрд грн, частина з яких може бути направлена на фінансування оборонного замовлення.

Даний законопроект був внесений замість законопроекту № 4057, який не пройшов комітет і отримав низку зауважень від Ради Європи. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності виступив проти прийняття документу. Голова комітету Андрій Кожем'якін заявляє, що через принципову позицію комітету законопроект передали на розгляд у комітет національної безпеки і оборони, який очолює Сергій Пашинський.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада