ЄС пообіцяло дати гроші на антикорупційну прокуратуру

Представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву у відповідь на твердження президента Петра Порошенка про виконання вимог щодо антикорупційної прокуратури
Depo.Влада
8 листопада 2015 22:35
ФОТО: depo.ua

Текст заяви розміщений в неділю ввечері на сторінці диппредставництва у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Попри слова Порошенка про те, що Київ виконав вимоги Європейського союзу, ЄС у своїй заяві не згадав про їх "виконання" і навіть не вжив стандартне дипломатичне формулювання про те, що "вітає кроки Києва".

В заяві йдеться про те, що ЄС "взяв до відома оголошення щодо зміни членів відбіркового комітету".

Одночасно з цим в даній заяві "Євросоюз нагадує: мета(запропонованих Брюсселем змін) полягає у тому, аби українські експерти повністю довіряли новим членам".

Раніше ЄС неодноразово зазначав про те, що президент та генпрокурор мають врахувати вимоги представників громадського суспільства, які вимагали замінити одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука у складі комісії, що визначає кандидатів на посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). 

Однак в п'ятницю під час ротації в цій комісії генпрокурор лишив Севрука в її складі. Вихідними це знову викликало протести експертів.

Водночас, в ЄС наголосили, що дадуть гроші на тестування кандидатів на посади в САП. "Щоби сприяти завершенню технічної частини відбору, Євросоюз погодився підтримати процес тестування антикорупційних прокурорів", - йдеться в документі.

Раніше ЗМІ з посиланням на голову комісії з обрання антикорупційного прокурора Катерину Левченко повідомили, що Євросоюз втратив довіру до процесу створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й наразі утримується від його фінансування.

Геращенко заявила, що ЄС не прининяє фінансування.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада