ЄС побачив в Україні прогрес у судовій реформі

ЄС сподівається на швидке ухвалення Верховною Радою в остаточному читанні конституційних поправок щодо судової влади
Depo.Влада
3 лютого 2016 06:09
ФОТО: depo.ua

Про це у вівторок, 2 лютого, заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС), передає depo.ua.

"Сьогоднішнє голосування у Верховній Раді щодо конституційних поправок, що належать до судової влади, є важливим кроком на шляху зміцнення судової системи, підвищення її ефективності, забезпечення її незалежності та неупередженості, і боротьби з корупцією", - йдеться в комюніке представника ЄВС.

Повідомляється, що процес, здійснений у 2015 році в Конституційній комісії і відповідних робочих групах, був інклюзивним. Пройшли консультації з громадянським суспільством та експертами. У Брюсселі прийняли до відома, що українська влада скористалася думкою Венеціанської комісії Ради Європи та врахували значну частину її рекомендацій.

"Реформування судової системи у відповідності з європейськими стандартами є давнім зобов'язанням, яке буде сприяти консолідації верховенства права і яке є ключовою умовою успіху проведених політичних і економічних реформ в Україні. Це має принципове значення для українського народу", - сказано в комюніке.

Нагадаємо, 26 жовтня 2015 року Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. У той же час Венеціанська комісія не схвалила ідею тотальної кадрової перезавантаження судової системи. На думку членів комісії, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам, а також створює загрозу здійснення правосуддя в державі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада