ЄС оприлюднив щорічну доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію

Європейський Союз оприлюднив щорічну доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, в який констатував певні позитивні зрушення у реформах та визнав існування серйозних викликів
 

ЄС оприлюднив щорічну доповідь щодо імпл…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Європейської комісії.

Доповідь, оприлюднена напередодні Ради Асоціації ЄС-Україна, що запланована на 8 грудня, відзначає високу законотворчу активність, яка супроводжувала перші місяці діяльності нового парламенту та уряду України, що відповідало очікуванням громадян країни. Ключові реформи, зокрема земельна і банківська, також були розвинуті, незважаючи на спалах пандемії коронавірусу.

У сфері судової влади, верховенства права та боротьби з корупцією також відбулися певні позитивні зрушення, зокрема, після того, як Вищий антикорупційний суд виніс перші рішення. Співробітництво між НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою поліпшилося, але при цьому кількість звинувачувальних рішень у розслідуваннях корупції залишається на сьогодні низькою. У той же час нещодавні рішення Конституційного Суду України поставили під питання досягнення країни у боротьбі з корупцією та підтвердили необхідність рішучої реформи судової сфери.

"Незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на сході та на спалах пандемії коронавірусу, Україна продовжує досягати прогресу на шляху реформ. Дуже важливо, що політичні лідери України продовжували ці зусилля та зробили реформи незворотними, особливо в тому, що стосується верховенства права. На це очікує народ України", – зауважив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї наголосив на тому, що ЄС продовжить підтримувати Україну у просуванні порядку денного реформ, у практичній реалізації всіх переваг двосторонньої Угоди про асоціацію та у зменшенні негативного впливу кризи коронавірусу.

"Ми очікуємо, що Україна буде продовжувати поділяти спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного законодавства, включаючи права осіб, що належать до меншин. Наше спільне завдання – підтримати стратегічну орієнтацію України на тіснішу інтеграцію з Європейським Союзом", – наголосив єврокомісар Варгеї.

Як зазначається у повідомленні ЄС, судове переслідування у справі шахрайства навколо "Приватбанку" на суму 4,6 мільярдів євро залишається дуже важливим питанням.

"Після ухвалення банківського законодавства, яке допомогло зберегти фінансову стабільність України, важливо забезпечити незалежність Центрального банку та продовжити довготермінову монетарну та фінансову стабільність, незважаючи на відставку голови Національного Банку України у липні", – йдеться у документі.

Також зазначається, що Україна продовжує імплементацію торговельної частини Угоди про асоціацію, включаючи деякі заходи щодо спрощення торгівлі та митних процедур.

"Новий контракт на транзит газу між Росією і Україною, який був досягнутий за сприяння ЄС, був підписаний наприкінці 2019 року. Анбандлінг (розділення компаній, – ред.) просувався успішно, але при цьому процес анбандлінгу в системі операторів електромереж опинився у стагнації. Україна демонструвала бажання взаємодіяти з Європейським Союзом у необхідних реформах, в таких сферах як транспорт, охорона довкілля та кліматичні зміни, але, незважаючи на це, імплементація (реформ) у цих сферах залишається проблемною", – йдеться у документі.

Доповідь відзначає важливий прогрес, якого Україна досягла у цифровій сфері. ЄС також привітав реформу децентралізації та закликав Україну надалі розвивати відповідне законодавство. Ще один напрямок, де вдалося досягти прогресу – сільськогосподарська та регіональна політика.

Як зазначається в документі, подальшого поєднання зусиль потребує реформування таких секторів, як енергетика, корпоративне управління державними підприємствами, а також судова реформа, верховенство права.

В доповіді наголошується, що Європейський Союз буде продовжувати підтримувати Україну у виконанні широкого порядку денного реформ.

Нагадаємо, Україна наполягає на перегляді Угоди про асоціацію з ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"