ЄС нагадав Раді про проблеми з прокуратурою і чекає на "безвізовий день"

Представництво ЄС чекає на проведення у Раді "безвізового дня", присвяченого ухваленню законів у рамках плану дій візової лібералізації
Depo.Влада
7 жовтня 2015 12:20
ФОТО: depo.ua

Таку заяву дипмісія поширила в середу, 7 жовтня, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Представництво ЄС з великою зацікавленістю зустріло рішення Верховної Ради про те, щоби присвятити пленарне засідання 8 жовтня ухваленню законодавства, яке спрямоване на виконання ключових показників ПДВЛ. ЄС і далі підтримує Україну на цьому шляху", - йдеться в заяві.

В представництві додали, що для виконання плану потрібно ухвалити закони про створення відомства з управління активами та про державне фінансування партій - всі вони є в "безвізовому пакеті", який виноситься на голосування в четвер.

Європейські дипломати окремо наголосили, що "ключовим пріоритетом для впровадження безвізового режиму для громадян України лишається боротьба з корупцією".

ЄС наполягає, що українська влади повинна "невідкладно зняти обгрунтовані занепокоєння громадянського суспільства та експертів щодо складу комітету з виборів антикорупційного прокурора" , щоби забезпечити незалежність цього посадовця.

Також ЄС чекає на затвердження чітких критеріїв призначення та звільнення прокурорів у антикорупційній прокуратурі.

В представництві нагадали, що запуск незалежної антикорупційної прокуратури "є ключовим індикатором для (впровадження) безвізових поїздок в ЄС, а також для
виділення Україні значної (фінансової) допомоги з боку Євросоюзу".

Детальніше про проблеми в безвізовому діалозі читайте в статті на "Європейській правді" "Що стоїть на перешкоді скасуванню віз з ЄС: блок антикорупції та безпеки".

Більше новин читайте на Влада.depo.ua