ЄС готовий надати Україні €90 млн на децентралізацію

Євросоюз готовий виділити Україні 90 млн євро на втілення проектів з децентралізації
Depo.Влада
11 вересня 2015 17:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Хан під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, передає depo.ua.

"За словами Хана, наразі необхідно налагодити співпрацю між українськими і європейськими експертами, які визначать конкретні проекти, що фінансуватимуться з цих коштів", - пише урядовий портал.

Тим часом, Зубко наголосив, що українська сторона пропонує в рамках технічної підтримки Офісів реформ створити 40 субрегіональних груп підтримки реформи.

"Такі групи надаватимуть технічну допомогу через навчання місцевих органів влади на всіх рівнях. Крім того, групи координуватимуть підготовку новообраних депутатів, а також державних службовців, щодо своїх нових повноважень з управління", - сказав Зубко.

"Інший напрямок, на який будуть спрямовані кошти від ЄС - зміцнення Державного фонду регіонального розвитку, особливо з урахуванням додаткових потреб в інвестиціях для створення і розширення послуг об'єднаних громад", - зазначив віце-прем'єр-міністр.

За його словами, Україна очікує на інформаційно-експертну підтримку європейських партнерів процесу внесення змін до Конституції України.

"Для нас також важлива підтримка розробки пакета законодавства з питань децентралізації у 22 сферах і, особливо, базових законів щодо самоврядування, префектів, адмінтерустрою, земельних відносин, податкового та бюджетного законодавства, соціальних стандартів, адміністративних послуг, місцевої поліції», - підсумував Зубко.

Як повідомлялось, у ЄС сподіваються на завершення восени конституційної реформи в Україні.

Нагадаємо, що в першому читанні децентралізаційні зміни до Конституції Верховна Рада ухвалила 31 серпня, однак остаточне прийняття змін буде залежати від виконання Мінських домовленостей всіма сторонами конфлікту на Донбасі і може бути відкладене надовго.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Мітки: Зубко