ЄС допоможе Україні відбірати нових прокурорів

Євросоюз надасть необхідні кошти і допомогу фахівців для проведення всеукраїнського конкурсу з конкурентного найму голів і заступників голів місцевих прокуратур
Depo.Влада
7 серпня 2015 17:55
ФОТО: depo.ua

Допомога надаватиметься в рамках проекту "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", передає depo.ua з посиланням на представництво ЄС у в Україні.

Заступник голови представництва Томас Фреллесен підтвердив готовність ЄС підтримувати "реорганізацію прокуратур і оптимізацію їхніх людських ресурсів".

"Відкритий, прозорий і заснований на заслугах відбір голів місцевих прокуратур та їхніх заступників є ключовим елементом цієї реформи. Її результатом стане незалежна і неупереджена служба, яка зміцнить здатність України гарантувати дотримання верховенства права і поліпшить боротьбу проти корупції", - підкреслив Фреллесен.

В рамках реалізації нового закону про державну прокуратуру, який був позитивно оцінений Венеціанською комісією і набув чинності 15 липня, вперше в історії українських прокуратур їхнє керівництво (на місцевому рівні) буде винайматися за допомогою відкритої та конкурентної процедури.

Відкритий конкурс складатиметься з тестів на професійне знання і загальні навички. Також проводитимуться психометричні тести та індивідуальні інтерв'ю.

Подавати свої заявки на участь у конкурсі мають право також чинні прокурори. Однак вони не матимуть жодних преференцій.

Нагадаємо, раніше заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе повідомив, що керівники майбутніх місцевих прокуратур будуть проходити чотири етапи конкурсу. 

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua