Єрмак сказав, коли стане відомо про другий тур обміну полоненими з Росією

Помічник президента Андрій Єрмак вважає, що на конкретні цифри щодо полонених, яких можуть обміняти в "другому турі", українська влада може вийти вже через місяць – у жовтні

Єрмак сказав, коли стане відомо про друг…

Про це він заявив у інтерв'ю LB.ua, передає Depo.ua.

Єрмак зауважив, що нині формуються списки громадян України, яких утримують, зокрема, в ОРДЛО.

"Із ними проводиться робота. Я не можу зараз назвати конкретні цифри, це сотні людей. Думаю, ми вийдемо на конкретні цифри десь через місяць. Зараз ми працюємо над узгодженням кількості людей, щоб перейти до процесу узгодження термінів звільнення цієї групи", – пояснив він.

Помічник президента наголосив, що, найімовірніше, це не буде сам факт звільнення. Хоча влада і робить все, аби обмін відбувся якнайшвидше. 

"Є люди, які перебувають на території Російської Федерації, Криму, є ті, які на непідконтрольних територіях. Із погодженням цих списків постійно працює група в Мінську, оскільки їх потрібно підтвердити не тільки з нашої сторони, а й з того боку (з Росією, – ред). Робота досить копітка. Це (повернення громадян України 7 вересня, – ред.) був тільки перший етап. Зеленський завжди декларує, що принцип повернення всіх незаконно утримуваних Росією громадян України записано в "Мінських угодах" і є для нас пріоритетом. Ми хочемо, щоб всі наші люди повернулися додому", – розповів політик.

Водночас Єрмак зазначив, що не володіє інформацією щодо прізвищ тих, кого Росія хоче обміняти на українців. За його словами, цим питанням опікується СБУ і "мінська" група.

"Рішення в кінцевому підсумку буде схвалювати президент, але ми повинні підготувати чіткі списки із розумінням, хто де перебуває і який процесуальний статус їхніх справ. Тому що навіть із цими 35-ма була ситуація непроста. Наші люди були розкидані по всій території Російської Федерації, щоб звезти їх усіх разом, знадобився час", – сказав він.

Окрім того Єрмак пригадав, як відбувалася підготовка до першого туру обміну у вересні.

"Нас було двоє відповідальних: я – з боку України, Дмитро Козак – Росії. Ми відпрацювали досить складний місяць. Але я за нього вдячний, тому що ця робота показала, як багато у нас талановитих людей в Службі безпеки; людей, що беруть участь в Мінських переговорах і так далі. Та й ті, кого я знав, відкрилися для мене з іншого боку. Оскільки така масштабна операція пройшла як годинник – точнісінько", – розповів він.

На його думку, тоді він мав можливість робити все, що потрібно: "спілкуватися, з ким треба, формувати команди".

"Але з президентом ми зустрічалися або спілкувалися по телефону кілька разів на добу, і вдень і вночі. Він був максимально в курсі кожного кроку", – пригадав Єрмак.

Нагадаємо, дещо раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що переговори про наступний обмін з Росією йдуть дуже активно.

Довідка: 7 вересня Україна і Росія обмінялися полоненими за формулою "35 на 35". Українською владою були звільнені й помилувані 12 росіян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook