Ємець нагадав: Якщо КСУ скасує закон про люстрацію, нового закону не буде

У разі якщо Конституційний суд визнає неконституційним закон про очищення влади, новий закон про люстрацію ухвалити буде неможливо
Depo.Влада
13 червня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець, передає depo.ua.

"Неможливо буде повернути люстрацію новим законом, якщо КС скасує закон "Про очищення влади". І це стосується не лише закону в цілому, а навіть і окремих його положень. Про це Конституційний суд висловився однозначно", - написав Ємець.

Він також навів приклад з останього скандального рішення про довічні доплати суддям.

"П.7. Конституційний Суд України зауважує, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного Суду України є "обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені" (частина друга статті 150 Конституції України). Повторне запровадження правового регулювання, яке Конституційний Суд України визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, зпдно з якими закони та нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України 1 повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України)", - зацитував Ємець.

Ємець нагадав: Якщо КСУ скасує закон про люстрацію, нового закону не буде - фото 1

Ємець нагадав: Якщо КСУ скасує закон про люстрацію, нового закону не буде - фото 2

Нагадаємо, раніше депутати повідомляли, що о 14 годині у п'ятницю КС мав засідати з приводу питання щодо люстрації.

Однак, за даними джерел КСУ, рішення про відповідність закону "Про очищення влади", що передбачає люстрацію чиновників Януковича, може бути прийняте мінімум за тиждень.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що небачить підстав ставити під сумнів "Закон про очищення влади.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада