Ємець: КС може повністю скасувати судову реформу

Судова реформа в Україні буде знівельована, якщо Конституційний суд визнає такими, що суперечать Основному закону деякі положення закону "Про судоустрій і статус суддів"
Depo.Влада
17 жовтня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець, передає Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Головна проблема судової реформи - подання Верховного суду з оскарженням закону "Про судоустрій і статус суддів", з оскарженням конкурсу до Верховного суду, ліквідація вищих спеціалізованих судів", - сказав Ємець.

"Якщо це рішення буде прийнято, то про що ми зараз говоримо, вся судова реформа - це ніщо. Вона нічого не коштує, як не варто нічого державний апарат, який не здатний забезпечити те, що вимагає суспільство", - підкреслив він.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент ухвалив за основу і в цілому законопроект № 4734 "Про судоустрій і статус суддів", раніше внесений до парламенту президентом України як невідкладний.

Закон вступить в силу тільки після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя.

Згідно з ними, вищі спецсуди ліквідуються і створюється новий Верховний Суд як єдиний суд касаційної інстанції.

Всі 200 суддів нового Верховного Суду мають бути відібрані на конкурсі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада