Єльченко розповів Радбезу ООН про утиски української мови на Росії та в окупованому Криму

Росія сторіччями піддавала українську мову репресіям, а нині попри наявність близько трьох мільйонів українців, на Росії немає жодної української школи
 

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання Ради Безпеки ООН щодо "мовного закону", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

 Водночас він зазначив, що в окупованому Криму Росія закрила всі українські школи і половину кримськотатарських.

"Країна, яка сторіччями репресувала українську мову та примусово витісняла її російською у всіх сферах суспільного життя, не має права розповідати нам, якою мовою писати та говорити", - заявив Єльченко.

Український дипломат додав, що українські школи є в Австралії, Аргентині, Словаччині та багатьох інших країнах. А в Росії, де мешкає близько 3 мільйонів українців, немає жодної української школи.

 "Більше того, у Криму до російської окупації 2014 року було 7 українських та 15 кримськотатарських шкіл. Окупаційна влада закрила всі українські та половину кримськотатарських шкіл", - нагадав він.

Єльченко порадив лицемірам із Росії розгледіти "колоду у власному оці".

Нагадаємо, Франція в Радбезі ООН заявила, що лише Україна може вирішувати свою мовну політику.

Британія закликала Росію замість розмов про українську мову на Радбезі ООН, розповісти чому вона продовжує надсилати зброю та військових на схід України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook