UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експрокурора Шокіна допитали у справі вбивства Шеремета

Колишнього генпрокурора Віктора Шокіна днями допитали слідчі Національної поліції України у справі вбивства журналіста Павла Шеремета

Про це на брифінгу заявив речник МВС Артем Шевченко, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Також про це розповіла головна редакторка "Слідство.Інфо" Анна Бабінець.

За словами Шевченка, колишнього генпрокурора допитали слідчі Нацполіції у справі Шеремета "щодо відомостей, викладених ним в одному з останніх своїх публічних інтерв'ю".

"Відомості, які отримало слідство у пана Шокіна, будуть перевірятися у ході подальших слідчих дій під час розслідування цього кримінального провадження", — сказав Шевченко.

Він також додав, що підозрювані у справі про вбивство Шеремета ще не встановлені та просив журналістів "не підходити до розкриття такого складного, особливо тяжкого злочину, як до якоїсь календарної дати".

Водночас Бабінець нагадала, що на початку липня цього року Шокін заявив в інтерв'ю одному зі ЗМІ, що замовником вбивства є український чиновник, який і досі знаходиться при владі, і що справа Шеремета пов'язана зі справою Гонгадзе.

"Наскільки мені відомо, він (Віктор Шокін — ред.) відповів на всі питання поліції і сказав, але далі ця історія не продовжилася. Як мінімум треба було хоча б спочатку виїхати на місце, оскільки дуже багато невідповідностей у тому, що він говорив […] Тобто, власне, на місці, а не в кабінетному допиті, мені здається, можна було б з’ясувати більше", — розповіла Бабінець.

Нагадаємо, на початку липня 2019 року колишній генпрокурор Віктор Шокін заявив інтерв'ю одному зі ЗМІ, що "практично впевнений", хто замовив вбивство журналіста Павла Шеремета. За його словами, ця особа, "займала раніше і займає зараз досить високий пост" і що справа Шеремета пов'язана зі справою Гонгадзе.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme