Експерти встановили причетних до катастрофи МН-17 (ФОТО, ВІДЕО)

Експертно-журналістська група Bellingcat встановила причентних до транспортування "Бука", з якого збили літак "Малазійських авіаліній" над Донбасом

Експерти встановили причетних до катастр…

В фінальній доповіді наведені всі дані, зібрані групою протягом року після краху Боїнгу, повідомляє depo.ua з посиланням на Дождь.

У доповіді Bellingcat йдеться, що 17 липня 2014 року установка "Бук" була перевезена на вантажівці з Донецька в Сніжне, а потім вирушила на південь від Сніжного, де близько 16:20 була запущена ракета, що збила лайнер.

Автори доповіді запевняють, що помічений в районі Сніжного "Бук" - російського походження: комплекс, численні фотографії якого були зроблені на території України, стояв до цього в складі 53-ї зенітно-ракетної бригади, яка дислокується неподалік від Курська. У доповіді смертоносна установка іменується "Бук 3х2" - за написом на правому борті. Журналісти зазначають, що схожа на "Бук 3х2" машина була в складі військового конвою, що прямував із Курська в Мілерове (Ростовська область) у червні 2014 року.

 

На знімках з Росії (праворуч) і України (ліворуч), геолокацію яких вдалося підтвердити Bellingcat, видно схоже навантажувальне маркування, номери і білу фарбу на щитку гусениці.

Експерти встановили причетних до катастрофи МН-17 (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

"Під час вивчення командою Bellingcat безлічі спостережень "Буків" стало ясно, що гумові щитки над гусеницями "Буків" з часом отримують ушкодження, які створюють унікальний "відбиток пальців", який дозволяє зіставити "Буки" на різних фотографіях. У випадку "Бука "3х2" і фотографії "Бука" Paris Match у Донецьку щитки гусениць були практично ідентичні", - йдеться в доповіді.

У Bellingcat заявили, що їм вдалося встановити чотирьох осіб, які могли вести машину, яка транспортувала Бук "3х2".

Бук

Нгадаємо, що 13 жовтня Рада безпеки Нідерландів має опублікувати доповідь про технічні причини краху "Боїнга". Остаточний звіт Міжнародна слідча група покаже в наприкінці 2015 року.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Однак Радбез ООН 29 липня не прийняв резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування винних в авіакатастрофі малазійського "Боїнга" в Донецькій області. За документ, запропонований Малайзією у співавторстві з низкою інших країн, проголосували 11 країн-членів Ради безпеки ООН, три (Ангола, Венесуела і Китай утрималися), що достатньо для схвалення резолюції. Однак Росія скористалася правом вето і заблокувала прийняття документа.

Більше новин політичного життя України читайте у розділі Влада.depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme