"Інструмент для партій": Експерт пояснив, як закон про референдум можуть використати популісти

Референдуми можуть бути використані для того, щоб просувати популістські питання, або для актуалізації тем, які роз'єднують українське суспільство

Про це на експертній дискусії щодо проекту закону про народовладдя через всеукраїнський референдум розповів експерт із питань антикорупційної політики, державного управління, консультант виборчих та інформаційних кампаній UIF Ігор Попов, передає Depo.ua.

"Якщо Верховна Рада ухвалить закон про референдум, то це створить політичний інструмент для політичних партій, тих, які перебувають у владі чи опозиції. Відповідно, це новий механізм впливу на політичні рішення і новий механізм для формування громадської думки", – заявив Попов.

Він додав, що, водночас, референдуми можуть бути використані для того, щоб просувати якісь популістські питання, або для актуалізації тем, які роз'єднують українське суспільство і можуть дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію.

Так, за словами Попова, референдуми можуть проводитися для скасування окремих законів або ж для обговорення загальнополітичних питань.

"Для проведення референдуму про скасування якогось закону потрібно 3 млн підписів, після чого президент дає указ. Але такі референдуми можна буде проводити лише з дня набуття чинності закону про народну законодавчу ініціативу, а розробка цього закону ще навіть не почалася", – розповів він.

Нагадаємо, законопроект №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" був поданий до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським у вересні цього року і після внесення багатьох правок, його було рекомендовано для ухвалення у другому читанні та в цілому.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme