Експедитори вимагають від керівництва ДФС навести порядок на Одеській митниці

Митні експедитори з Одеси закликають нове керівництво Державної фіскальної служби і Державної митної служби України зупинити корупцію на Одеській митниці

Про це заявила заступник директора компанії "Макотрейдінг" Вікторія Пікшрєнє сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Зокрема, вона сказала, що в даний час 90% тканин, які завозяться в Україну, оформляються тільки в одному місці - на ВМО №1 (ВМО - відділ митного оформлення) митного поста "Чорноморський" в Одесі. При цьому, за наявною у неї інформацією, керівництво Одеської митниці лобіює інтереси певних митних брокерів, які отримують монопольне право на оформлення вантажів тканин через цей ВМО. Всі інші брокери практично не мають можливості займатися митним оформленням тканин.

"А якщо такий "незручний" для керівництва Одеської митниці брокер береться це зробити, йому тут же штучно створюються труднощі в роботі: вантаж починають особливо ретельно оглядати, проводяться постійні перевірки з відбором зразків і т.д. В результаті брокер на оформлення вантажу тканини замість 4 годин може витратити 2-3 тижні, а то й більше, - констатувала В. Пікшрєнє. - Це веде до додаткових витрат брокера, оскільки він оплачує розвантаження і завантаження контейнера, а тканина під час цих операцій псується і втрачає зовнішній вигляд. В результаті послуга брокера по розмитненню вантажу тканини, що коштує зазвичай $100, обходиться власнику вантажу в $1000. Це робиться тільки з однією метою - щоб терміни оформлення тканин були затягнуті, щоб власник тканини отримав від брокера неякісний сервіс, ніс додаткові витрати, і, в підсумку - щоб брокеру в майбутньому було нецікаво брати в оформлення тканини".

На думку Вікторії, на сьогодні така ситуація є глобальною проблемою. "І я вважаю, що керівник Одеської митниці Володимир Передерій не може не помічати, що вся тканина, яка приходить до Одеси, у нього оформляється на одному посту, на одному терміналі. Це неможливо не помічати. Щоб не бачити цього, потрібно або абсолютно не займатися своєю митницею, або потрібно бути зацікавленим в цьому", - констатувала заступник директора компанії "Макотрейдінг".

Вікторія Пікшрєнє озвучила свою версію того, чому на Одеській митниці таким чином монополізовано митне оформлення тканин. Мито на тканини складають в залежності від їх виду 0%, 5% або 8%. Однак сьогодні 70-80% тканин, які оформляються через ВМО №1, після аналізу зразків в лабораторії, в результаті розмитнюють за нульовим митом незалежно від того, яка тканина була в контейнері в дійсності. "Відповідно, на кожному контейнері різниця в платежах становить від $ 800 до $ 1 тис., які брокер залишає собі. Напевно, цих грошей вистачає, щоб зацікавити і керівника митниці, і ще когось, хто бере участь в цьому", - сказала вона.

За словами Вікторії, точної статистики, скільки контейнерів з тканинами оформлюються на ВМО №1, у митних експедиторів немає. Але, за приблизними оцінками, в місяць тут проходить від 100 до 300 контейнерів з тканиною. Це не маленькі гроші, які мав би отримати бюджет.

Вікторія Пікшрєнє зазначила, що нове керівництво ДФС і Митниці може легко перевірити інформацію про те, що левова частка тканин, які проходять через ВМО №1, оформляється за нульовим митом, і закликала провести службове розслідування.

Митні брокери поки не зверталися з цією проблемою до правоохоронних органів. Зараз вони чекають від керівництва ДФС і Митниці відповіді на два їх звернення. Але коли закінчиться передбачений законом термін, вони будуть ініціювати перевірки інших служб. "Є ДБР, куди варто звернутися, щоб вони провели розслідування. І, напевно, наступним нашим кроком буде саме це. Але ми сподіваємося, що нове керівництво ДФС не змусить нас звертатися в інші служби", - сказала вона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада