Кличко - автор Революції гідності: Чи повірять кияни в новий образ мера

Учорашній з’їзд "УДАРу" показав, що Віталій Кличко міняє імідж. Тепер він більший патріот, аніж Бандера. А ще - автор усіх реформ, які вдалися в цій державі

Ігор Петренко

Насправді вирішальний етап своєї кампанії столичний голова почав кількома днями раніше, з відкриття на київських пагорбах 90-метрового флагштоку з національним прапором України. Вже тоді були помітні характерні зміни в риториці 49-річного славетного спортсмена. Відкриття щогли-рекордсменки супроводжувалося повним набором атрибутів, притаманних націонал-патріотичному політичному спектру: стилістика і кольорова гама події, музичний супровід, запрошені гості, тощо.

За кілька днів потому на з’їзді мер розповідав про досягнення своєї партії в боротьбі з режимом Януковича, говорив як про свої досягнення про персональне голосування народних депутатів і відмову від кнопкодавства (попри те, що в цьому напрямку, слід визнати, найбільшого результату досягла все ж нинішня парламентська монобільшість). Навіть систему "Прозорро" Віталій Володимирович відніс до своїх заслуг. Каже:  цю програму розпочали в Києві з прозорого бюджету. "Гасло "Україна це Європа" – було "УДАРівське" гасло", - повідомив Кличко. Не забув і про свою участь у Революції Гідності. Ще цікавий момент: за словами мера, 60% всіх інвестицій прийшло в Київ. Але ж якби у державі не було сприятливого інвестиційного клімату, то чи йшов би сюди інвестор? В Київ чи в інші міста... 

Після розповіді про свої (і приписані собі) звитяги, партійний лідер назвав кілька імен членів своєї команди. Серед них - як розкручені публічні особи, як-от легендарний воротар київського "Динамо" Олександр Шовковський чи депутатка парламенту 8 скликання (група "УДАРу" у фракції БПП) Оксана Юринець, так і маловідомі пересічному киянину сурдоперекладачка Леся Петровська, адвокат Олексій Шевчук, керівниця департаментів молоді та спорту КМДА Юлія Хан і начальник управління цивільного захисту КМДА Роман Ткачук.

Не будемо оцінювати шанси цих людей обратися до місцевих рад. Питання в іншому: чи повірить Кличку виборець Порошенка. І чим на спробу експансії в електральне поле "Європейської солідарності" відповість столичному голові та його "УДАРу" політична сила п'ятого президента. Згадаймо, як на початку літа в "ЄС" пропонували Кличкові йти на місцеві вибори в Києві разом. Та київський мер від пропозиції відмовився за посередництва Фейсбука. Нині ж він взагалі перетягуватиме на свій бік виборця "Євросолідарності".

І ще кілька загальних висновків зі сказаного на з'їзді партії Кличка. Київський голова дещо дистанціювався від Володимира Зеленського, зрозумівши, що його заганяють в глухий кут: або він із Порошенком, або зі "слугами".  Тому він показує, що він ніби не із Зеленським. Хоча ніхто не відміняв стосунків Кличка з головою президентського Офісу Андрієм Єрмаком, по що багато писалося у ЗМІ. І людей Єрмака у вертикалі столичної влади мер також не звільнив. Прекрасно працюють на своїх посадах, до прикладу, директор Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міськради Олексій Кулеба, який був призначений на посаду за рекомендацією керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Кличко сам це визнав. Пов’язують з помічником президента Андрієм Єрмаком і ще одне призначення - керівника КП "Київблагоустрій" Миколу Бойка. Обидва - і Бойко, і Кулеба пішли на підвищення на початку листопада і працюють досі. Є інформація і про інші призначення за протекцією Єрмака.

Наступний висновок: партія "УДАР" висуватиме кандидатів по всій країні. Вони можуть бути сильніші чи слабші, адже партія кілька років була фактично в стані анабіозу. Повернення до життя відбувається, швидше за все, з прицілом на можливі дочасні вибори до Верховної Ради. Але вже зараз ця заявка на загальнонаціональні плани вказує на наявність в оточення Віталія Кличка амбіцій щодо повернення мера столиці до статусу діяча вищої політичної ліги, з якої той вибув після того, як "сів" на Київ.

Наскільки такі плани реалістичні, залежить не лише від того, з яким відривом від суперників Віталій Володимирович переможе у перегонах за крісло міського голови, і навіть не від того, якою за чисельністю буде його фракція у Київраді. Все залежатиме від двох речей: від готовності Кличка об'єднуватися з демократичними силами не на словах, і від його бажання йти в опозицію до Зеленського. Схоже на те, що ні до першого, ні до другого варіантів команда Кличка та її лідер поки не схиляються.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада