Екс-заступниця Стеця каже, що пішла у відставку через скандал із "Миротворцем"

Екс-заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова пояснила причину своєї відставки
Depo.Влада
3 серпня 2016 12:42
ФОТО: depo.ua

За словами Попової, вона отримувала погрози, передає depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

"Це почалося, ще коли сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів. Ті з них, хто написав лист з проханням видалити ці дані, і я, коли стала на їхній захист, почали отримувати погрози по телефону і в соціальних мережах", - розповіла Попова.

Вона зазначила, що особливо погрожували журналістам, які беруть участь в розслідуваннях, наприклад, співробітникам "Радіо Свобода". Погрожували вбивством сім'ї.

На питання, хто погрожував, екс-заступник міністра сказала, що це були невідомі користувачі соцмереж.

"Вони робили це досить організовано і в інший час вони просувають інтереси окремих політиків або політичних груп. І оскільки розслідування так і не зрушили з мертвої точки, я прийняла рішення подати у відставку. Більш того, деякі люди, наближені до МВС, навіть підтримують цей сайт. Тому я вирішила про це сказати вголос і піти у відставку", - сказала Попова.

Вона додала, що журналісти приходили в поліцію, подавали заяви, потім повинні були викликати їх за місцем реєстрації, але так і не викликали.

"І навіть той слідчий, який у мене перший раз брав свідчення, він навіть не розумів, чому публікація персональних даних журналістів є загрозою їхній безпеки. Він почав розповідати, що ось, але ж опублікували дані по панамських офшорах ... Тобто, люди навіть не розуміють, що у чиновників одні можливості охорони, а у простих журналістів зовсім інші", - обурилася екс-заступник міністра.

Щодо планів на майбутнє Попова сказала, що буде продовжувати працювати, як і раніше, тільки тепер в якості волонтера.

Нагадаємо, вранці 3 серпня заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова заявила про звільнення з посади в уряді.

Нагадаємо також, 10 травня сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в "ДНР" і "ЛНР". Там міститься 4068 імен. Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями. Остання навіть закликала правоохоронні органи заблокувати доступ до цього ресурсу, а прокуратура почала розслідування.

13 травня, проект "Миротворець" оголосив про закриття. Однак згодом відновив роботу. 

У свою чергу заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова викликала хвилю обурення у соцмережах, розмістивши на своїй сторінці посилання на досить сумнівний блог, в якому критикували роботу сайту "Миротворець". 

Екс-заступниця Стеця каже, що пішла у відставку через скандал із "Миротворцем" - фото 1