Екс-співробітник СБУ: Супутникові знімки катастрофи МН17 є, але їх не дають слідству

Знімки катастрофи МН17 з космосу має одна з країн, що відноситься до "сильних"

Про це заявив екс-начальник Головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк, пише depo.ua з посиланням на "Новую газету".

"У момент пуску "Бука" російських супутників над цими територіями не було. Чиї були? Нехай дадуть знімки ті, хто їх має. А має одна з країн, яка належить до сильних. Знімки, підкреслюю, тієї катастрофи і того місця. Чому їх не оприлюднили досі, я не знаю. Міжнародній групі ці знімки теж не передані", - сказав він.

За його словами, космічна зйомка, може виявитися вирішальною, "але на даний момент поки вона відсутня".

Крім цього, Вовк зазначив, що проводяться технічні експертизи.

"У Голландії....знаходиться ангар, де йде реконструкція літака. Речі, предмети, осколки, вибачте, нігті, шпильки — все, що було зібрано, зрізано на місці падіння літака, а, може, навіть не має відношення до нього, але з кола, визначеного для дослідження... Це — матеріали для технічної експертизи. Інші експерти, які вивчають, наприклад, траєкторію руху ракети і літаків, не залежні від реконструкторів, можуть залучатися за необхідності...Правда, експерти вивчають в основному питання, пов'язані з матеріальними носіями інформації. Щоб потім зіставити теоретичні викладки і зробити більш точний висновок — з якою швидкістю летів осколок, на якій швидкості було вражено кабіну літака", - сказав він.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Однак Радбез ООН 29 липня не прийняв резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування винних в авіакатастрофі малазійського "Боїнга" в Донецькій області. За документ, запропонований Малайзією у співавторстві з низкою інших країн, проголосували 11 країн-членів Ради безпеки ООН, три (Ангола, Венесуела і Китай утрималися), що достатньо для схвалення резолюції. Однак Росія скористалася правом вето і заблокувала прийняття документа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme