Екс-ректору Мельнику оголосили підозру: За "благодійні внески" студентів йому світить 12 років

Колишньому ректору Національного університету державної податкової служби Петру Мельнику оголошено про підозру
Depo.Влада
29 травня 2015 11:33
ФОТО: depo.ua

Про це depo.ua повідомили у прес-службі МВС.

"У період з березня 2010 по квітень 2013 року, Петро Мельник перебуваючи на посаді ректора Національного університету державної податкової служби України, одержав від студентів хабарів на загальну суму 63 тисячі гривень.

Правоохоронцями встановлено, що для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра студенти перерахували кошти під виглядом "благодійних внесків" на вказані екс-рекотром реквізити.

Бажаючих навчатися на п'ятому курсі та отримати ступінь магістра (спеціаліста) він особисто запрошував на прийом, де під час бесіди пропонував "допомогти" студентам у подальшому навчанні.

У випадку їхньої згоди Мельник передавав студентам листи з реквізитами для перерахування коштів на поточні рахунки підконтрольної йому юридичної особи - Ірпінської фінансово-юридичної академії.

В подальшому кошти, які надходили, як безповоротна фінансова допомога, перераховувалися на інші підприємства, у тому числі таким, що мають ознаки фіктивності. При цьому "благодійні внески" з академії на потреби Національного університету ДПС України не використовувалися", - розповіли в МВС.

28 травня Петру Мельнику було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2,3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі. Тривають слідчі дії.