Екс-президенти України закликали Раду змінити закон про воєнний стан

Колишні очільники держави пропонують змінити закон про воєнний стан так, щоб вибори президента відбулися 31 березня, як і було заплановано

Про це йдеться у заяві трьох екс-президентів України, Кравчука, Кучми та Ющенка, повідомляє Depo.ua із посиланням на Facebook Дарки Оліфер.

"Воєнний стан - це насамперед радикальне обмеження прав громадян України, включаючи повну заборону страйків, масових зібрань та акцій. Право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій.

Існує ще один безпрецедентний ризик, пов'язаний з воєнним станом, – це правовий хаос в державі. Кожна угода між суб'єктами господарювання містить пункт про невиконання умов договору у зв'язку з обставинами непереборної сили – однією із яких є воєнний стан. Блокування розрахунків за товари та послуги призведе до паралічу бізнесу. Існуючі інвестиційні проекти буде заморожено, потенційні надходження скасовано. Відтік капіталів із банків призведе до некерованої інфляції", - говориться у заяві.

Також президенти акцентували увагу на можливих коливаннях курсу гривні.

"Очевидно, сьогодні з'явилися інші аргументи, і скоріше за все політичного характеру. Це - вибори. Велика частина суспільства вважає, що таким чином може бути обмежена демократія. Ці підозри є вкрай небезпечними – вони можуть призвести до суспільного конфлікту, яким неодмінно скористається ворог – і мають бути розвіяні", - наголосили колишні очільники держави.

"Якщо депутати вирішать, що альтернатив воєнному стану не існує, вони мусять внести зміни до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", прибравши із нього норму про скасування виборів та надмірне обмеження прав і свобод людей. Ми вважаємо, що одночасно з введенням воєнного стану та змінами до зазначеного закону депутати мають прийняти постанову Верховної Ради про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 року так, як це передбачено чинною Конституцією України. Українському парламенту не раз доводилося ухвалювати доленосні рішення. Нині знову настав момент, коли від мудрості кожного народного обранця залежить майбутнє сорокамільйонної держави", - резюмували екс-президенти.

Нагадаємо, сьогодні, 26 листопада, президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО про введення воєнного стану через агресію Росії

Низка народних депутатів пропонують компромісний варіант запровадження воєнного стану - терміном на 30 днів і лише на Приазов'ї.

Комітет з питань нацбезпеки і оборони Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити президентський законопроект № 9338 про введення воєнного стану.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Відомо про шість поранених українських моряків, у важкому стані - двоє. Всього в трьох суднах, захоплених Росією, 23 людини.

26 листопада України Петро Порошенко оголосив про рішення запропонувати Верховній Раді запровадити воєнний стан.

За фактом агресивних дій Росії у Керченській протоці СБУ порушила справу за ст. 437 Кримінального кодексу України "Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни". Особовий склад СБУ приведений у повну бойову готовність.

Сьогодні, 26 листопада, президент України Петрпо Порошенко проваів телефонні переговори з генсеком НАТО, за результатами яких сторони домовилися зібрати екстрене засідання Україна-НАТО.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: В Україні можуть ввести воєнний стан (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme