Екс-охоронець розповів, як "озброєні бойовики" обстріляли кортеж Януковича

Колишній начальник служби безпеки Віктора Януковича Костянтин Кобзар заявив, що перед резиденцією Межигір'я "озброєні бойовики" обстріляли кортеж екс-президента

Про це він розповів під час відеодопиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держ зраду Януковича, передає Depo.ua.

"Я отримав інформацію, що на маршруті персування кортежу президента між Вишгородом і Новими Петрівцями виставили блокпост з невпізнаними незрозумілими людьми. Це вже не люди, а озброєне незаконне формування, яке вибірково зупиняє автомобілі і оглядає вміст багажника і салону. Блокпост був виставлений поблизу резиденції, а це вже є загрозою безпеці президента. Там стояли озброєні бойовики, понад 20 людей. Я доповів про це Януковичу і він мені сказав: "На піддваайтеся на провокацію, але й не допустіть кровопролиття", - сказав він.

За його словами, дорогою з АП і до резиденції Межигір'я "на кортеж президента Януковича напали бойовики з застовуванням вогнепальної зброї".

"Ми виїхали в резиденцію, і десь за кілометр-півтора до блокпоста я дав команду змінити маршрут на резервний. Завдяки цьому основна частина кортежа фактично безпечно проїхала блокпост. Але ці негідники помітили останній автомобіль кортежу і почали його переслідувати. Коли не змогли догнати, вони відкрили по ньому вогонь. Я особисто чув автоматичну чергу вогнепальної зброї. Як людина військова я на цьому знаюся", - заявив Кобзар.

"В результаті я почув по рації з цього автомобіля, що їх обстрілюють. Вони маневрували, щоб ми безпучно добралися до резиденції. Я почув запит від старшого зміни чи потрібна їм допомога. ВОни сказали: "Ні, ми вже майже відірвалися". Ми уже були на базі. Через короткий час заїхав цей автомобіль, і мені доповіли, що в результаті один офіцер постраждав. Наскільки я пригадую у нього був глибокий поріз руки від розбитого скла. У цьому мікроавтобусі бокові і заднє вікна були вибиті, на задніх дверях було кілька кульових пробоїн", - додав він.

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва продовжує розглядати по суті справу про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича.

26 червня Оболонський райсуд Києва допитав у справі Януковича його колишню радницю Ганну Герман.

Вона, зокрема, розповіла, що особисто готувала для Януковича заяву про оголошення в Україні передчасних президентських виборів для уникнення загострення конфлікту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна