Екс-міністр туризму Криму назвав 7 причин для повернення півострова до України

Колишній міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв пояснив, чому анексуваний Росією Крим повернеться до України в найближчі 10 років
Depo.Влада
23 червня 2015 10:56
ФОТО: depo.ua

Про це Лієв написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Перша причина - політична. "Світ не визнає "референдум". Статус невизнаного Криму вимотає Росію. Це відчує на собі кожен росіянин", - зазначив Лієв.

Друга причина - геополітична. "Тему чорноморського простору не можна розглядати без розуміння інтересів Туреччини, Румунії та Болгарії. Поки ситуативно Путіну вдалося нейтралізувати ці країни. Але інтереси їх глобальні. У перспективі дискомфорт, наприклад, Туреччини від анексії Криму, підкріплений підтримкою кримськотатарського народу, може зіграти значиму роль. Темпи зростання економіки Туреччини та її політичне становлення в світі змусять з нею рахуватися", - вважає екс-міністр.

Третя причина - логістична. "Перспективні морські порти перетворилися на каботажні, залізничне сполучення перервано, авіа - тільки в напрямку Росії. Все це ще не повною мірою відчули самі кримчани. Жити в таких умовах - дорога ціна за "путінську манну небесну". Історія про керченський міст давно нікого навіть не смішить. Рішення цієї проблеми немає", - стверджує Лієв.

Четверта причина - енергетична. "Мова і про воду, і про електроенергії, і про вугілля ... Все це вже зараз поставило на коліна економіку кримського агробізнесу, хімпромисловості і всієї виробничої сфери. Без України ця тема не вирішувана. Опріснення моря, власна атомна станція та інші фантасмагорії далекі від реальності, навіть їх автори говорять про терміни в 10-15 років "реалізації", а життя у людей йде вже", - пише колишній міністр туризму.

П'ята причина - економічна. "Основа економіки півострова останні 50 років - агро, туризм, хімпром і транзит. Ці сфери деградують вже рік. Стагнація вже на порозі. Замінити їх лише військовими базами вдасться в трьох-чотирьох містах. Утримувати решту території та її жителів стане помітною" головним болем "для економіки Росії вже цієї зими", - відзначає Лієв.

Шоста причина - демографічна. "Найбільший відсоток пенсіонерів в Україні - саме в Автономній Республіці Крим. Вони і привели півострів в пащу путину своїми мріями про СРСР. Зростання відсотка працездатного, молодого населення абсолютно природний. Людей, що народилися в українському Криму. Тих, на кого анексія відбилася найбільше . Їх слово стане вирішальним найближчі 5 років ", - запевняє колишній глава Мінтуризму.

Сьома причина - ментальна. "Кримчани - зовсім не росіяни. І справа тут не в національності. За 25 років сформувалися потреби/звичка громадянської свободи. Свободи слова. Свободи вибору. Свободи пересування. Біль втрати свобод поки заглушена лякалками пропаганди: "Скажіть спасибі, що не війна". Але ця байка недовга. Вже розсудливі кримчани порівнюють хід подій у Криму не зі сходом, а з півднем - з Херсонщиною, з Одещини - і стають очевидні багато речей і про перспективи, і про день (читати як дно) сьогоднішній», - пише Лієв.