Екс-директор "Спецтехноекспорту" Павло Барбул за допомогою Нацполіціі вирішив заблокувати роботу новинних сайтів і провайдерів

Слідчі Печерського управління поліції ГУ Нацполіціі Києва розслідують кримінальне провадження №12020100060003326, відомості про яке внесені до ЄРДР 04.12.2020 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 182 ККУ

Журналіст відділу новин

Потерпілим у цьому кримінальному провадженні є Барбул Павло Олексійович. Про це йдеться в позовній заяві Адвокатського об'єднання "Правовий Альянс (Київ)", співробітник якого Марина Мкртичева представляє інтереси Павла Барбула, пишуть "Коментарі".

Екс-директор ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" Барбул, за даними "Апострофа", може бути причетний до розтрати коштів ДП в розмірі 55,5 млн грн. Справа перебуває у Вищому антикорупційному суді. Публікації в ЗМІ про розслідування, яке проводять Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і правоохоронні органи, спричинили резонанс. Після чого слідчі Національної поліції відкрили кримінальне провадження та представники Барбула подали в суд позови на 50 тис. грн на низку ЗМІ: "Апостроф", "ГолосUA", "Главком" та інші сайти. Також позови подано на інтернет-провайдерів "Інтернет Інвест" і "Хостинг Україна", де розміщені деякі з цих сайтів. Паралельно екс-чиновник подав до суду позови, в яких наполягає на необхідності "відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням".

У публікаціях ЗМІ, які екс-чиновник вимагає видалити, зокрема згадуються його бізнес-партнери з біотехнологічного проекту ADAM — колишній керівник Державного космічного агентства Володимир Усов (за даними "Зік.Юа", може бути причетний до розкрадання) і екс-заступник гендиректора "Укроборонпрому" із зовнішньоекономічної діяльності Денис Гурак. За даними журналістів, спочатку засновником ADAMа виступила компанія Володимира Усова Kwambio, в яку декілька років раніше інвестував $500 тис. венчурний фонд Impulse VC, де одним із партнерів є наближений до Кремля російський мільярдер Роман Абрамович. Про це раніше у Facebook заявляв і адвокат Масі Найєм. Серед інших публікацій Барбул вимагає заборонити статтю "Апострофа" "На майно Барбула та інших фігурантів кримінальної справи про розтрату коштів "Спецтехноекспорту" накладено арешт — ГПУ", в якій надається офіційна відповідь відомства на запит видання від 8 грудня 2020 року.

Також в заборонених публікаціях, за інформацією Vlasti.net, фігурує головний редактор і власник сайту mind.ua Євген Шпитко, якого раніше в ЗМІ пов'язували з Павлом Барбулом.

На своїй сторінці в Facebook Євген Шпитко нещодавно підтвердив інформацію, що співпрацює з Павлом Барбулом.

"З Павлом ми співпрацюємо і є партнерами в певних проектах. Він допомагає продавати комерційні продукти видання своїм партнерам і допомагав нам залучати інвестиції", — написав Євген Шпитко, додавши, що не вважає звинувачення в корупції Павла Барбула обгрунтованими.

Экс-директор "Спецтехноэкспорта" Павел Барбул с помощью Нацполиции решил заблокировать работу новостных сайтов и провайдеров

За даними Vlasti.net, медіаюристи і журналісти констатують, що ця справа нагадує нещодавню ситуацію, коли співробітники Національної поліції намагалися через суд заблокувати українцям доступ до 426 сайтів, і просять звернути на це увагу топ-чиновика і керівників відомств в особі Андрія Єрмака, Арсена Авакова, Антона Геращенко, Ірини Венедиктової, Михайла Федорова, а також голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка. Дати правову оцінку і зупинити свавілля, кримінальне переслідування і тиск з боку Павла Барбула, а також звернути увагу на дії адвокатів Адвокатського об'єднання "Правовий Альянс (Київ)" і співробітників Нацполіціі, що виконують незаконні дії, які перешкоджають свободі слова і роботі журналістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme