Екс-"регіоналку" Богословську позбавили фаху

Колишній народний депутат від Партії регіонів Інна Богословська програла в суді справу про встановлення юридичного факту належності їй свідоцтва про право на адвокатську діяльність
Depo.Влада
27 липня 2016 17:34
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення ухвалив Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, передає depo.ua з посиланням на "Закон і Бізнес".

Згідно із обставинами справи, у 2015 році Богословська звернулася до Ради адвокатів Харківської області із заявою про видачу їй дублікату втраченого свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

У відповідь рада витребувала документи, на підставі яких видане таке свідоцтво, на що Богословська надала лише протокол засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області від 28 лютого 1994 року, однак там було зазначене прізвище, що відрізнялося від прізвища заявника двома літерами.

27 квітня 2015 року КДКА Харківської області відмовила Богословській, після чого вона звернулася до суду і, пройшовши усі інстанції, отримала відмову у Вищому спецсуді.

Крім того, за даними видання, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Харківської області під час провадження звернула увагу на певні фальсифікації у документах Богословської, яка не мала достатніх підстав для отримання свідоцтва у 1994 році.

Так, відповідно до чинного на той час закону про адвокатуру, адвокатом міг бути громадянин України, який мав вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката України.

Але на той час Богословська надала копію трудової книжки, що засвідчує факт її роботи у фірмі з 1990 по 1993 рік, яка ще не мала ліцензії на юридичну діяльність, а отже, Богословська не могла отримати свідоцтво про право на адвокатську діяльність без складання кваліфікаційних іспитів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада