"Троль" Порошенка: Для чого Зеленському потрібен Саакашвілі

Володимир Зеленський повернув громадянство екс-президенту Грузії і екс-главі Одеської області Міхеїлу Саакашвілі. Не важко здогадатися, що подякою за це стане роль інформаційного кілера проти Порошенка під час виборів
 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Троль" Порошенка: Для чого Зеленському…

Саакашвілі просив повернути йому українське громадянство, Зеленський обіцяв і свою обіцянку виконав. "Дякую президенту Зеленському! Слава Україні!", - відреагував екс-глава Грузії. Завтра він повертається в Україну.

Чим по прильоту займеться Міхеїл Ніколозович? Мабуть, не помилимося, коли скажемо – братиме участь у дочасних парламентських виборах. Не в якості кандидата, а в ролі VIP-агітатора проти Петра Порошенка та його партії. Скоріше за все, звертатиметься до суду, вимагатиме покарати екс-президента за позбавлення його громадянства. Також, не виключено, щільно займатиметься Генпрокурором Юрієм Луценком, змушуючи того піти у відставку. Саакашвілі фахово вміє робити такі речі. Тут варто згадати, як він атакував свого часу Арсенія Яценюка та його оточення.

В Україні вистачає симпатиків Саакашвілі, які знову радо виходитимуть на акції, організовані ним проти "злочинного режиму Порошенка". Для Зе-команди екс-президент Грузії стане таким собі "Джевеліном", який ефективно працюватиме на знищення позицій опонентів "Слуги народу". Це очевидно і тому не дуже цікаво. Набагато цікавіше, що Зеленський збирається робити з цим "знаряддям помсти" далі.

Ще коли йшла передвиборча кампанія, прихильники Зе-кандидата підтримували призначення Саакашвілі прем’єр-міністром України після перемоги свого зеленого улюбленця. Тому, як варіант, після виборів Міхо запропонують очолити уряд. Якщо у Зеленського буде своя або повністю лояльна більшість, забезпечити позитивне голосування у ВР за цю фігуру елементарно просто. Інша справа, чи піде аж на такий радикальний крок новий президент, а особливо його оточення. Особливо враховуючи скандальний характер Саакашвілі та його, так би мовити, послужний список в Україні.

Про атаки на Яценюка ми вже згадували. Проте Арсеній Петрович і його соратники були далеко не єдиними мішенями Міхо. 11 листопада 2016 року під час прес-конференції він заявив: "Коли ми будемо при владі, щоб ніхто не сумнівався, я таких слів, повірте, не кидаю, Коломойський буде сидіти. І жодна Швейцарія його не врятує. При моїх зв’язках таких, як він, я дістану зі Швейцарії". Також не слід забувати участь Саакашвілі в якості агітатора на скандальних виборах в Чернігові, де він агітував проти Геннадія Корбана. Екс-глава Одещини колись казав, що йому соромно за таку роль. Може й так, але чи пробачили йому образи Коломойський і його оточення?

Тут буде доречним згадати реакцію Ігоря Валерійовича на інформаційні атаки на нього з боку Саакашвілі. У вересні 2015-го він казав наступне: "Коли собака без намордника когось кусає, потрібна карати і собаку, і, що важливо, її господаря. Собак у таких випадках присипляють. А в нашому випадку можна відправити накладним платежем у Грузію, щоби вона відповіла за покусаних там людей… Я вважаю, немає сенсу питати з брудного шмаркатого наркомана доти, доки він не пройде курси реабілітації від наркозалежності. Моя лінія поведінки – зустрічатися з ним у судах, відстоювати свою честь і гідність там, отримувати матеріальну компенсацію. Саакашвілі заявляв, що у нього зарплата двісті тисяч доларів – хай із неї сплачує".

Та це ще не все. У екс-президента Грузії був конфлікт не лише із Коломойським, а і з Арсеном Аваковим. Пам’ятаєте кидання склянкою під час засідання ради реформ і фразу "бе-бе-бе"? Після цього Саакашвілі звинуватив главу МВС: "Це людина, яка реально контролює неформальні збройні формування, їх фінансує з корупційних доходів". Ще зовсім недавно, 21 березня, Аваков заявляв, що Саакашвілі навіть не сяде в літак до України, його не пустять, бо у нього судова заборону. Що ж, можна привітати міністра з поверненням Сакашвілі. Ще доведеться й честь віддавати…

І, останнє. Указ про надання українського громадянства екс-президенту Грузії був підписаний Петром Порошенком 30 травня 2015 року. Того ж дня Міхеїл Ніколозович став головою Одеської ОДА. Чим це зрештою закінчилося і для нього, і для Порошенка ми всі добре пам’ятаємо. Майже день у день, але через 4 роки, вже президент Зеленський поновив українське громадянство Саакашвілі. Це знак. Мабуть, не дуже добрий, тому що новий президент сам наступає на граблі. То ж цікаво, через який термін йому доведеться позбавляти опального грузина українського підданства на біс?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme