ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Джемілєв розповів про масове заселення окупованого Криму росіянами

Масове заселення владою Росії українського Криму російськомовними громадянами з інших регіонів - ніщо інше, як примусова зміна демографії півострова, що прирівнюється до воєнних злочинів

Depo.Влада
25 травня 2018 19:31
ФОТО: depo.ua

Про це заявив уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу, народний депутат і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Примусова зміна демографічного складу на окупованій території відповідно до Женевської конвенції 1949 року належить до роду воєнних злочинів. Тому інформація, скільки вони (окупаційна влада - ред.) завезли, ретельно приховується", - сказав Джемілєв.

Посилаючись на свідчення самих мешканців Криму, які залишилися на півострові після 2014 року, він зазначив, що зараз мова може йти приблизно про переселення від 850 тис. до мільйона осіб.

"Росія зараз повторює приблизно ту ж стратегію, яка застосовувалася за часів першої окупації, за Катерини ІІ. Тоді не було можливості депортувати людей, не було залізниці, вагонів. Вони просто створювали нестерпні умови для життя людей, змушуючи їх мігрувати, і в результаті кримські татари за короткий час стали національною меншиною", - наголосив Джемілєв.

Крім того, за його словами, російська ФСБ проводить цілий комплекс заходів з виживання кримських татар з рідної землі.

"Не так давно ми перехопили один секретний лист ФСБ на ім'я так званого голови Республіки Крим Аксьонова. Там йдеться про трирічний план ФСБ щодо кримських татар, щоб їх схилити до співпраці з окупаційною владою", - зазначив Джемілєв.

Він уточнив, що в документі були вказані плани таких дій. Серед них - масові обшуки під виглядом пошуку злочинців, фільтрації, арешти, активізація діяльності радикально налаштованих кримських татар патріотичних російських організацій.

"Тобто, по суті, нацьковування російських фашистів на кримських татар, розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - наголосив лідер кримськотатарського народу.

Нагадаємо, також Джемілєв розповів про наявність кількох ядерних боєголовок на території Кримського півострова на об'єкті під посиленою охороною окупаційних військ.

Під час зустрічей у Вашингтоні Джемілєв запропонував платформу для міжнародних перемовин щодо деокупації Криму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада