Джемілєв розповів про фальсифікації на путінських "виборах" у Криму

Для російського президента володимира Путіна було важливо, щоб кримські татари показали картинку масової участі у "виборах" в окупованому Криму

Про це розповів народний депутат від фракції БПП Мустафа Джемілєв, передає Depo.ua з посиланням на Еспресо.TV.

"Крим на виборах мав для Путіна особливе значення. Було важливо для нього, щоб корінний народ показав картинку масової участі у виборах та нібито радощів від того, що Крим знаходитьсяперебуває у складі Росії. На це було витрачено багато енергії та коштів. Разом з погрозам татарам були і спроби матеріального підкупу. Намагалися підкупити не самих виборців, а тих, хто організовував процес", - сказав Джемілєв.

За його словами, статистика про участь кримських татар у виборах є сфальсифікованою, так само як і інформація про кількість татар на півострові. Джемілєв нагадав, що коли росіяни після анексії проводили перепис населення, то в деяких татарських селищах людей ніхто не рахував.

Нагадаємо, 18 березня 2018 року – у четверту річницю незаконної анексії Криму – відбулися вибори президента Росії.

Президент України Петро Порошенко назвав російські вибори в анексованому Криму "політичним фарсом" і пригрозив добиватися зміцнення санкцій проти Росії.

19 березня Франція, Німеччина та Австрія оголосили про невизнання виборів президента Росії в анексованому Криму.

Посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявив, що Токіо не визнає підсумків голосування на виборах президента Росії на території окупованого Криму.

В ОБСЄ заявили, що під час голосування російські виборці не мали "реального вибору".

Євросоюз також не визнає проведення Росією президентських виборів на території Кримського півострова.

У Верховній Раді України зареєстрували проект постанови № 8153, який передбачає оголошення виборів на Росії незаконними, а Володимира Путіна – нелегітимним президентом Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна