Джемілєв закликав Порошенка скасувати спецстатус Севастополя

Спеціальний статус міста Севастополь треба скасувати й включити місто до складу Автономної республіки Крим
Depo.Влада
3 липня 2015 17:39
ФОТО: depo.ua

З такою пропозицію у листі до президента України Петра Порошенка звернувся уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв, повідомляє depo.ua з посиланням на "Фейсбук"-сторінку політика.

"Спеціальний статус міста Севастополь доцільно скасувати, а місто включити до складу АР Крим. Аналіз подій та причин, що призвели до тимчасової окупації півострову Крим, дають підстави стверджувати, що важливу роль у анексії зіграв спеціальний статус Севастополя", - наводяться у повідомленні основні тези з листа Джемілєва.

На думку політика, надання спеціального статусу Севастополю навіть за умови скасування оренди для Чорноморського флоту Російської Федерації знову створить умови для поширення відцентрових сил у місті.

За словами Джемілєва, на рівні Конституції України доцільно закріпити право кримськотатарського народу на самовизначення, а "автономний статус Криму слід надати тільки у зв'язку з реалізацією такого права корінним народом Криму".

Він наголосив, що про надання кримським татарам національно-культурної автономії не йдеться, оскільки це не передбачено жодним рішенням Курултаю кримськотатарського народу.

"У зв'язку з ухваленням Верховною Радою України заяви щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави від 20.03.2015, роботу по визначенню на конституційному рівні статусу Криму і кримськотатарського народу необхідно проводити у консультаціях з Меджлісом кримськотатарського народу", - зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, що під час децентралізації влади пропонується міста зі спеціальним статусом - Київ та Севастополь - називати регіонами, як і області та АР Крим.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.