Джемілєв: Окупанти готуються оголосити війну кримським татарам

Якщо російські окупанти заборонять Меджліс кримськотатарського народу в Криму, то вони оголосять війну всьому кримськотатарському народу
Depo.Влада
22 березня 2016 17:48
ФОТО: depo.ua

Про це під час виступу на засіданні Радбезу ООН 18 березня заявив лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, передає depo.ua.

За його словами, заборона Меджлісу може означати початок масових репресій не тільки проти його 33 членів, але і всієї системи національного самоврядування кримських татар, яка включає в себе також 248 постійних делегатів Курултаю, близько 2300 членів місцевих і регіональних меджлісів по всьому Криму.

"З точки зору окупантів вони будуть винні в тому, що їх обрали кримські татари як своїх представників. По суті це означає війну і репресії проти всього кримськотатарського народу", – заявив Джемілєв.

Він додав, що росіяни вже проводять масові репресії проти кримських татар, зокрема – з більш ніж 200 проведених за останній час обшуків близько 95% були в будинках, школах і мечетях кримських татар. При цьому обшуки проводяться з грубим порушенням закону.

"З метою залякування застосовуються також арешти і судові процеси за зовсім неправосудними звинуваченнями над людьми, які не визнають законність окупації Криму", – додав він.

Джемілєв нагадав, що Росія змушує всіх незгодних залишати Крим, створюючи їм нестерпні умови життя. Зокрема, ті, хто відмовилися від російських паспортів, не можуть ні вчитися, ні працювати, ні оформити власність, навіть користуватися медичною допомогою.

Крім того, корінні жителі Криму змушені просити окупантів посвідку на проживання. При цьому російська квота на видачу таких видів становить лише 5000 в рік.

ВЫСТУПЛЕНИЕ ЛИДЕРА КРЫМСКИХ ТАТАР, НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАИНЫ, УПОЛНОМОЧЕННОГО ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ ПО ДЕЛАМ КРЫМСКОТАТАРС...

Опубліковано Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу 22 березень 2016 р.

Джемілєв також перерахував цілу ряду Женевської конвенції від 1949 року про захист цивільного населення, порушених Росією. Зокрема, 49 стаття забороняє депортацію мешканців окупованої території, проте в Криму вже в перші ж тижні після окупації російська влада депортувала лідерів кримських татар, а інших незгодних змушує залишати півострів. Ця ж стаття забороняє окупантам переміщати частину свого населення на захоплену територію, проте Росія перевезла в Крим не менше 15 тисяч осіб, переважно чиновників. Ще в Криму знаходяться близько 70 тисяч військових та декілька тисяч рядових переселенців, яким там роздають землю.

Стаття 51 забороняє призивати місцевих жителів в армію окупанта, проте росіяни це роблять. За словами Джемілєва, кілька хлопців уже загинули в Сирії.

Стаття 64 вимагає зберегти на окупованій території попереднє кримінальне законодавство і забороняє застосовувати кримінальне законодавство країни-окупанта, проте в Криму застосовується лише російське законодавство.

Стаття 70 забороняє переслідувати людей за дії або думки, вчинені або висловлені до окупації, однак багато людей у Криму переслідують за події на мітингу проти сепаратизму 26 лютого 2014 року.

Стаття 76 забороняє вивозити засуджених громадян на територію країни-окупанта – вони повинні відбувати покарання на своїй землі, однак багато кримчан (наприклад, режисер Олег Сенцов) сидять у російських в'язницях.

Нагадаємо, що раніше так званий прокурор окупованого Криму Наталія Поклонська подала позов до суду з вимогою заборонити діяльність Меджлісу на півострові.

В ООН закликали Росію не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. ЄС також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада