Джемілєв розповів ПАРЄ про порушення прав людини в Криму

Уповноважений президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив з доповіддю про порушення прав людини в Криму перед представниками комітету з правових питань та прав людини ПАРЄ

Про це у "Фейсбуці" написала народний депутат Світлана Заліщук, повідомляє depo.ua.

"Одна справа, коли політики з різних країн світу читають знеособлені звіти про "порушення різних прав" у Криму, і зовсім інша – чути історії конкретних людей, з іменами, з обличчями, з родинами, з жахливими трагедіями, з тортурами, з убивствами, у які складно повірити. Мустафа Джемілєв виступив з доповіддю щодо порушення прав людини у Криму на Комітеті з правових питань та прав людини під час засідання ПАРЄ", - написала вона.

За словами Заліщук, Джемілєв навів представникам ПАРЄ статистичні дані про брутальне порушення окупантами прав його народу. За його даними, 50-60 тис. осіб покинули територію Криму, 50% з них - кримські татари.

"Обшуки і затримання кримських татар в останні місяці стали регулярними. Ми зареєстрували близько 250 обшуків під приводом пошуку "забороненої літератури", - процитувала народний депутат Джемілєва.

За його словами, затримані не знають, що таке заборонена література, але існує список із близько 3 тисяч найменувань. За знайдену заборонену релігійну літературу можуть позбавити волі на 10 років. Затримання відбуваються під приводом участі в "несанкціонованій" акції 26 лютого 2014 року на території Криму, коли ще не було проведено "референдум".

"Затримують не лише тих, хто є членом Меджлісу, але й виборців. Тобто по суті кожен кримський татарин, що брав участь у голосуванні, за логікою окупаційних військ, може бути екстремістом. Російська влада закрила кримськотатарське телебачення", - сказав Джемілєв.

Напередодні генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд засудив заборону відвідування територій, охоплених неврегульованими конфліктами, та заявив про намір запровадити на території окупованого Росією Криму постійну спостережну місію за дотриманням прав людини. Він також нагадав, що Рада Європи – єдина організація європейського рівня, яка була присутня в Криму за останні два роки.

Водночас офіційна делегація України в ПАРЄ обурилася, що у річному звіті Ради Європи щодо дотримання прав людини немає жодної згадки про анексований Росією Крим та окупований Донбас.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme