Джемілєв розповів, чим займався в Канаді

Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв намагався переконати Канаду посилити санкції проти Росії та взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму
Depo.Влада
19 травня 2016 18:20
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів після закінчення свого візиту до Оттави, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми говорили про необхідність створення платформи для обговорення деокупації Криму. <...> Така платформа могла б включати підписантів Будапештського меморандуму, але за участю інших країн. Бажано, щоб Канада теж приєдналася разом з Чорноморськими країнами", - повідомив Джемілєв.

Також під час зустрічей Джемілєв піднімав тему інформаційних проектів для кримських татар, які вимушено залишилися мешкати під російською владою в Криму.

Окремо з керівництвом Канади обговорювалося питання можливого розширення санкцій проти Росії. "Ми звертаємося не лише до Канади, а до всіх країн, що послабляти санкції проти країни-агресора ні в якому разі не можна, навпаки, у міру можливостей їх необхідно посилювати", - підкреслив Джемілєв.

На його переконання, лише потужні міжнародні санкції дозволять повернути Росію на шлях виконання норм права і змусити покинути Крим. "Наша єдина надія на деокупацію - це посилення санкцій, які приведуть економіку Росії до такого стану, що Москва буде вимушена зважати на міжнародне право, відмовитися від своєї бандитської, загарбницької політики і звільнити Крим", - підсумував Джемілєв.

Додамо, що Мустафа Джемілєв зустрівся з прем'єр-міністром Джастіном Трюдо, міністром закордонних справ Стефаном Діоном, міністром громадянства, іміграції та біженців Джоном Маккалумом, членами парламентських комітетів з питань закордонних справ і корінних народів, поспілкувався з українською діаспорою, а також взяв участь у пам'ятній церемонії, приуроченій до річниці депортації кримських татар.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада