Джемілєв пояснив, що вимагають кримські татари, блокуючи Крим

Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв оприлюднив повний список вимог до російської влади
Depo.Влада
20 вересня 2015 18:37
ФОТО: depo.ua

Відповідне повідомлення з'явилося на його сторінці у "Фейсбуці".

"Нас не цікавить їх істерика і масована пропаганда. Від них вимагається наступне:

• Звільнення українських політв'язнів, яких тримають під арештом як у Криму, так і на території Росії: Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Таіра Смедляєва, Олександра Костенка, а також Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та ін.

• Припинення політично мотивованого кримінального та адміністративного переслідування громадян України в Криму.

• Усунення незаконних перешкод для роботи кримськотатарських та українських ЗМІ, безперешкодного допуску в Крим іноземних журналістів і міжнародних спостерігачів.

• Зняття заборони на в'їзд у Крим лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, активістам національного руху Ісмету Юкселю і Сінаверу Кадирову"


Нагадаємо, що сьогодні кримські татари і низка активістів розпочала продовольчу блокаду Криму. Наразі вантажівки не пропускають на жодній дорозі до півострова.

"Громадянська блокада буде кроком, спрямованим на те, щоб державні люди задумалися над цим, швидше розробили закони про скасування т.з. "Вiльноï економiчноï зони" в Криму та створенні ВЕЗ на вільній території в Херсонській області", - йдеться у заяві Джемілєва у соцмережі.

Більше новин читайте на Влада.Depo.ua.