Джемілєв: Ми дамо відремонтувати дві лінії електропередач

Учасники блокади Криму готові пустити ремонтників на дві лінії електропередачі на Херсонщині
Depo.Влада
23 листопада 2015 06:44
ФОТО: depo.ua
Джемілєв: Ми дамо відремонтувати дві лінії електропередач
Джемілєв: Ми дамо відремонтувати дві лінії електропередач

Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає depo.ua з посиланням на ЛІГА.net.

Він зазначив, що йдеться про лінію, яка забезпечує електрикою деякі райони Херсонської області та лінії, що веде до Запорізької АЕС.

"Зараз ми частково допустимо фахівців до розмінування та проведення ремонтних робіт. Там є одна лінія, яка, обігнувши Крим, веде в райони Херсонській області. Там теж вони, виявляється, без світла. Ось цю лінію ми дозволимо відновити. На материковій частині люди не повинні страждати. І ще одна лінія пов'язана з Запорізької АЕС (Укренерго заявило, що падіння електроопор призвело до аварійного розвантаження двох АЕС, - ред.) ".

Джемілєв повідомив, що переговори з приводу відновлення поставок електроенергії до Криму можливі після звільнення українських політичних в'язнів на окупованому півострові та в Росії.

Лідер кримськотатарського народу також припустив, що у відповідь на енергоблокаду Криму, Росія може ввести чергові торгові обмеження.

"Вони вже не відвантажують нам антрацит. Нам буде дорожче, але ми все-таки можемо купувати його в ПАР. Дорогувато, звичайно. Але нам поступово треба перебудовуватися і обривати всі нитки з Росією. А цьому будуть дуже пручатися всі наші олігархи і політики, які зав'язані своїм бізнесом з Росією", - сказав Джемілєв.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада в районі херсонського села Чаплинка сталися вибухи. У штабі громадянської акції по блокаді Криму повідомили, що "лінія електропередач, яка постачала електрику в Крим, впала і не підлягає відновленню".

У Криму 22 листопада в 00:25 сталося відключення електроенергії, що надходить на територію півострова з материкової частини України. МНС Криму повідомляє про введення режиму надзвичайної ситуації.

За даними "Крименерго", постачання електроенергії з мережі України здійснювалися в обсязі 1210 мегават. Середнє споживання електроенергії Кримом - до 1100 мегават. Зараз надходження від Національної енергетичної компанії "Укренерго" становить 0 мегават (всі чотири енерголінії відключені).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада