Джапарова хоче бачити більше жінок серед послів

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова переконана, що незабаром Україна матиме рівну присутність жінок у різних сферах
 

Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню "50%", інформує Depo.ua.

"Мене виховували так, що я є вільною особистістю – і в тому, щоб обирати фах, і щоб здобувати освіту. … Сьогодні, на щастя, в Україні багато говорять про гендер. Існує низка організацій, є урядовий уповноважений з питань гендерної політики…  Офіс першої леді ініціював приєднання України до Міжнародного партнерства Біарріца за гендерну рівність…", – розповіла Джапарова.

Вона переконана, що всі великі речі починаються з маленьких кроків, і те, що в українському суспільстві обговорюється ця тема – запорука того, що згодом Україна матиме результат – рівну присутність жінок у різних сферах.

"Дуже рада, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба одним із пріоритетів діяльності МЗС вважає гендерне питання. Це і про бюджетування, і про можливості жінок працювати за кордоном, і про призначення жінок на посади уповноважених послів, і про умови й оплату праці… До речі, думаю, ми незабаром матимемо більше жінок серед послів", – зазначила перша заступниця міністра.

Вона наголосила, що МЗС України стало першим серед органів державної влади в Україні, яке після приєднання до міжнародного руху за гендерну рівність "HeForShe" здійснило аудит забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

"Аудит, зроблений за підтримки UN Women, виявив низку проблем, проте ми публічно представили результати та міністр особисто оголосив фемінізацію дипломатії пріоритетом своєї політики. В МЗС створено Комісію з питань гендерної рівності під головуванням міністра, задачею якої є розробити план дій щодо впровадження результатів гендерного аудиту. На порядку денному освіта та підвищення кваліфікації, програми менторства та лідерства для жінок, інформаційні та комунікаційні кампанії, обмін досвідом, створення Асоціації жінок-дипломаток, вдосконалення законодавчої бази, запровадження гендерного бюджетування та включення гендерного компоненту до системи прийняття на роботу та просування по службі (appointment and promotion), створення family friendly environment тощо", – поділилася Джапарова планами міністерства.

Нагадаємо, 7 травня Кабінет Міністрів України проголосував за приєднання України до міжнародного "Партнерства Біарріц" зі встановлення рівності жінок і чоловіків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"