Дурний піар: Навіщо Зеленський позбавив медиків страховки від коронавірусу

Законопроект Петра Порошенка пропонував одноразово виплачувати медикам, інфікованим коронавірусом, по 200 тисяч гривень. Але Зе-влада "зажала" ці гроші

Дурний піар: Навіщо Зеленський позбавив…
Фото: УНІАН

В історії розвалу Зе-влади важливою датою виявилося 7 травня. У цей день фракція "євросолідарності", яка налічує всього-то 27 народних депутатів, задала порядок денний парламенту. І поставила монобільшість "слуг народу" перед вибором: або підтримати пропозицію Петра Порошенка, або зайнятися самодискредитацією. Володимир Зеленський і глава фракції "слуг народу" Давид Арахамія вибрали другий варіант, пише "Ділова столиця".

Сюжет цього епізоду простий і тому особливо показовий. Все видно, як на долоні.

22 квітня Порошенко і ще 11 нардепів з "євросолідарності" подали в парламент законопроект №3376 "Про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо визначення розмірів обов'язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, зайнятих в сфері захисту населення від інфекційних хвороб)".

Під час карантину парламент не проводить регулярних засідань, а збирається тільки на позачергові засідання, які згідно з Конституцією скликаються на вимогу або президента, або не менше ніж 150 нардепів. Автори проекту №3376 відразу ж звернулися до Володимира Зеленського з закликом включити цей проект до порядку денного найближчого позачергового засідання парламенту.

Зеленський цей заклик проігнорував, що було цілком очікувано – ну не хотілося йому підтримати ініціативу Порошенко. Підтримати медиків, які борються з пандемією, йому теж не хотілося – інакше він швиденько вніс би власний законопроект аналогічного змісту.

Але Порошенко, як виявилося, підготував проект №3376 не для разового залучення до себе уваги, а для довгої гри. 4 травня він оголосив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV про те, що "євросолідарність" зібрала необхідну кількість підписів нардепів під вимогою скликати позачергове засідання для розгляду проекту №3376, а також ще одного проекту на ту ж тему – №3380 "Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення здатності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавирусної хвороби COVID-19 ", ініційований 25 нардепами з різних фракцій.

Спікер Дмитро Разумков був змушений задовольнити цю вимогу. 5 травня він повідомив, що скликає позачергове засідання парламенту 7 травня в 14:00. Таким чином, вперше за час діяльності нинішньої Верховної Ради, де "слуги народу" мають монобільшість, їй довелося зібратися на вимогу опозиції. Серед 156 нардепів, які підписали вимогу про скликання позачергового засідання, було тільки четверо "слуг народу", тобто скликати засідання можна було б і без їх допомоги.

І ось тут у Зеленського почалася паніка. Оголосив про це глава фракції "слуг народу" Давид Арахамія в інформаційному каналі своєї фракції, звідки ця інформація "ненавмисно витекла" в мас-медіа. Ось дослівно звернення Арахамія до своєї фракції (особливості оригіналу збережені; НМД - це неоподатковувані мінімуми доходів): "Колеги. Ситуація, якщо пам'ятаєте на останній сесії люди Петі ходили і збирали підписи, частина наших людей повелася на їх провокацію і теж дала підписи. В внаслідок вперше в нашій історії, Петя без нас зміг зібрати Позачергову сесію з законом про короновірус. Там популізм, якщо лікар захворів короновірусом – то отримує 100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Навіть якщо видужав. Якщо лікар помер – отримує 750 НМД. Щоб не віддати Петі в руки ініціативу, ми зареєстрували альтернативний законопроект, в якому: 1. Якщо лікар помер від короновіруса, ми прирівнюємо його до смерті військовослужбовця на передовій з усіма виплатами. 2. Якщо лікар захворів і протягом календарного року отримав будь-яку ступінь інвалідності – то держава оплачує йому не менше 300 НМД. В середу проведемо на комітеті і потрібно всім бути, щоб не допустити прийняття їх закону, приймемо наш і заберемо собі політичні дивіденди".

Дійсно, в середу, 6 травня, профільний комітет, контрольований "слугами народу", прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3376-1, внесений 5 травня Арахамією в співавторстві з ще трьома "слугами народу", до яких приєдналися співголова фракції ОПЗЖ Вадим Рабинович і глава групи "Довіра" Олег Кулініч.

Підкреслимо, що між проектами №3376 Порошенко і №3376-1 Арахамії, Рабиновича і Кулініча є різниця, дуже суттєва для медиків. "Різниця законопроектів в тому, що "Європейська солідарність" хоче виплачувати всім хворим медпрацівникам компенсацію в розмірі 200 тис. гривень. У свою чергу "Слуги народу" - 600 тис. гривень, але тільки тим, хто перехворів COVID-19 і отримав інвалідність, у разі смерті медика, відповідно до обох законопроектів, його сім'я отримає компенсацію в розмірі 1,5 млн гривень", - пояснив член фракції "євросолідарності" Олексій Гончаренко. Про те ж говорить його колега по фракції Софія Федина: "Слуги – щоб аби не Порошенко, щоб аби не "ЄС" - після двотижневого блокування нашої ініціативи розродилися ідеєю виплат медикам не в разі захворювання, а в разі отримання інвалідності. Від коронавируса. Питання: яка ініціатива краще захищає медиків?".

Медики прекрасно розуміють цю різницю. Якщо медик заразиться коронавірусом, то це відразу ж позначиться на всій його родині: йому самому і всім членам сім'ї доведеться піти на самоізоляцію, тобто для всієї родини настане кінець нормального життя. При цьому сам медик і кожен член сім'ї піддасться серйозному ризику важких наслідків аж до летального результату. Саме за цей ризик проект Порошенко пропонував одноразово виплачувати по 200 тис. грн медикам, інфікованим коронавірусом.

Але Зеленський поскупився і зажав ці гроші. І при цьому, як зізнався Арахамія, хоче отримати політичні дивіденди.

Якби Зеленський дбав про медиків, він би просто дав вказівку Арахамії та іншим "слугам народу" підтримати проект Порошенко. Але цього не сталося.

На позачерговому засіданні 7 травня парламент спочатку розглянув питання, по якому суперечок не було, тобто законопроект №3380 нардепів з різних фракцій. Його прийняття "за основу" підтримали 338 нардепів, "в цілому" – 336, тобто майже всі з присутніх на засіданні.

Потім, як і очікувалося, парламент прийняв законопроект №3376-1 Арахамії, Рабиновича і Кулініча. Його прийняття "за основу" підтримали 337 нардепів, "в цілому" – 340. "Євросолідарність", зрозуміло, проголосувала за проект своїх опонентів – бо краще хоч така підтримка медиків, ніж взагалі ніякої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"