Думчев взяв участь у зарибленні річки Дніпро

22 жовтня "Громада Рибалок України", за підтримки партії "Рух за реформи", разом з рибалками-любителями, активістами та екологами взяли участь у зарибленні Дніпра в Києві
Depo.Влада
22 жовтня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua

Як заявив президент "Громади Рибалок України" Андрій Неліпа, сьогодні Дніпро серйозно страждає, і екстрено потребує нашої допомоги. Ще в радянські часи на річці побудували шість гребель, які, фактично, перекрили і змінили її течію. Через це не відбувається природне самоочищення річки. І без допомоги активістів, Дніпро може і зовсім перетворитися на болото.

За його словами, саме тому "Громада Рибалок України" за підтримки партії "Рух за реформи" проводить біологічну меліорацію, запустивши в річку риб, які зможуть очистити воду від зайвої рослинності.

Андрій Неліпа уточнив, що під час зариблення сьогодні в річку були випущені від 5 до 7 тис. особин кожного виду: білого амура, білого товстолобика і коропа. За його словами, білий амур регулює заростання макрофітами, а білий товстолобик не допускає зайвого розвитку фітопланктону. Короп же буде радувати місцевих рибалок клюванням.

А лідер партії "Рух за реформи" і кандидат у мери Києва Сергій Думчев, який брав безпосередню участь у зарибленні, заявив: "На жаль, те, що ми сьогодні зробили, це крапля в морі. Цього мало, щоб повернути річці колишній вигляд і зробити її по-справжньому чистою водоймою. Нам потрібна цільова міська програма, яка дозволить постійно проводити не тільки біологічну, але й хімічну меліорацію. Тільки так ми зможемо врятувати річку і очистити місця для відпочинку киян".

Сергій Думчев також подякував представникам "Громади Рибалок України" та всіх небайдужих киян, які взяли участь у зарибленні, за допомогу в такому важливому, не тільки для Києва, але й усієї країни справі, як порятунок річки Дніпро. І висловив упевненість, що подібні акції стануть доброю традицією, а Дніпро стане не тільки однією з найбільш відомих і великих річок Європи, але й найчистішою.

Більше новин України читайте на Depo.Життя.