Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша

Складання партквитка "Правого сектору" головою ДУКу може остаточно поставити хрест на політичному проекті Дмитра Яроша, а також стає черговим ударом по Ігорю Коломойському
Depo.Влада
19 серпня 2015 10:30
ФОТО: depo.ua
Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша
Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша

Нещодавні скандали за участю "ПС", зокрема історія зі стріляниною в Мукачеві, а також відмова "ярошівців" від висунення на місцевих виборах, фактично нанесли цій політичній силі серйозний репутаційний удар. Тепер послідувала заява голови ДУКу Андрія Стемпіцького про вихід з "ПС", яка, по суті, може стати серйозним ударом по Ярошу, який так хотів створити військово-політичний проект.

"Подав заяву про вихід з партії "Правий сектор". Я особисто не бачу себе в політичній діяльності. В час внутрішньої та зовнішньої окупації свої сили та енергію спрямую цілком на військово-революційну боротьбу. Цього потребує моє сумління", - заявив Стемпіцький. Є певна ймовірність, що вихід Стемпіцького з партії Яроша - це лише політичні інтриги, і ДУК все рівно залишається в орбіті "ПС". Проте навіщо це робити так публічно?

Тому більш вірогідним виглядає те, що Дмитро Ярош фактично залишився без своєї правої руки, а також силового блоку і фактичне виокремлення ДУКу в абсолютно незалежну організацію.

Виникає логічне запитання: на кого тепер Ярош може покластись у розбудові "ПС"? На сумнозвісні запасні батальйони? Варто нагадати, що місцеві осередки фактично віддані у франшизу різноманітним балогам та іншим місцевим "князькам", а тому розраховувати на них не варто. Та й з темами для піару тепер у Яроша - все туго. Раніше можна було бити себе в груди і розповідати про те, як "ПС"" мало не наодинці захищає Україну від ворогів. Але несподіваний вихід Стемпіцького робить необхідним виокремлення мух від котлет у вигляді "ПС" і "ДУК".

Якщо ж говорити про перспективи ДУКу, то можна прогнозувати, що вже найближчим часом у ЗМІ можна буде спостерігати активізацію переговорів щодо входження останнього "безхозного" добровольчого підрозділу до складу Збройних сил України. Цей логічний крок для забезпечення системи єдиноначальності в армії штучно гальмувався Ярошем і його патроном Ігорем Коломойським, які весь час вигадували різнопланові відмовки. Логічно, що Коломойський, хотів залишити у себе під контролем повноцінне військове формування, однак нинішній крок означає, що Ігор Валерійович залишився сам на сам зі збитими льотчиками, яких він підтримував останні півтора роки.

Втім, наскільки сильним є розкол між "Правим сектором" та ДУКом стане зрозуміло вже 29 серпня, на черговому Дні гніву, який відбудеться у Києві. Якщо "ДУКівці" там не з'являться, це фактично поставить хрест на Яроші та його політичному проекті.