Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша

Складання партквитка "Правого сектору" головою ДУКу може остаточно поставити хрест на політичному проекті Дмитра Яроша, а також стає черговим ударом по Ігорю Коломойському
Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша
Бійцям "Правого сектору" набридло бути заручниками торгів Яроша

Нещодавні скандали за участю "ПС", зокрема історія зі стріляниною в Мукачеві, а також відмова "ярошівців" від висунення на місцевих виборах, фактично нанесли цій політичній силі серйозний репутаційний удар. Тепер послідувала заява голови ДУКу Андрія Стемпіцького про вихід з "ПС", яка, по суті, може стати серйозним ударом по Ярошу, який так хотів створити військово-політичний проект.

"Подав заяву про вихід з партії "Правий сектор". Я особисто не бачу себе в політичній діяльності. В час внутрішньої та зовнішньої окупації свої сили та енергію спрямую цілком на військово-революційну боротьбу. Цього потребує моє сумління", - заявив Стемпіцький. Є певна ймовірність, що вихід Стемпіцького з партії Яроша - це лише політичні інтриги, і ДУК все рівно залишається в орбіті "ПС". Проте навіщо це робити так публічно?

Тому більш вірогідним виглядає те, що Дмитро Ярош фактично залишився без своєї правої руки, а також силового блоку і фактичне виокремлення ДУКу в абсолютно незалежну організацію.

Виникає логічне запитання: на кого тепер Ярош може покластись у розбудові "ПС"? На сумнозвісні запасні батальйони? Варто нагадати, що місцеві осередки фактично віддані у франшизу різноманітним балогам та іншим місцевим "князькам", а тому розраховувати на них не варто. Та й з темами для піару тепер у Яроша - все туго. Раніше можна було бити себе в груди і розповідати про те, як "ПС"" мало не наодинці захищає Україну від ворогів. Але несподіваний вихід Стемпіцького робить необхідним виокремлення мух від котлет у вигляді "ПС" і "ДУК".

Якщо ж говорити про перспективи ДУКу, то можна прогнозувати, що вже найближчим часом у ЗМІ можна буде спостерігати активізацію переговорів щодо входження останнього "безхозного" добровольчого підрозділу до складу Збройних сил України. Цей логічний крок для забезпечення системи єдиноначальності в армії штучно гальмувався Ярошем і його патроном Ігорем Коломойським, які весь час вигадували різнопланові відмовки. Логічно, що Коломойський, хотів залишити у себе під контролем повноцінне військове формування, однак нинішній крок означає, що Ігор Валерійович залишився сам на сам зі збитими льотчиками, яких він підтримував останні півтора роки.

Втім, наскільки сильним є розкол між "Правим сектором" та ДУКом стане зрозуміло вже 29 серпня, на черговому Дні гніву, який відбудеться у Києві. Якщо "ДУКівці" там не з'являться, це фактично поставить хрест на Яроші та його політичному проекті.