Дуда розкритикував ЄС за нехтування Донбасом і звинуватив Німеччину в егоїзмі

Європейський Союз небезпечно маргіналізує тему війни в Україні, а деякі країни, зокрема, Німеччина "егоїстично" співпрацюють з Росією
Depo.Влада
8 вересня 2015 17:46
ФОТО: depo.ua

Про це  заявив президент Польщі Анджей Дуда під час відкриття XXV Економічного форуму в Криниці, повідомляє "Польське радіо".

"Сьогоднішній Європі загрожують чотири найбільші проблеми. Це демографічна криза, криза Єврозони, міграційна криза, а також небезпечна маргіналізація війни в Україні та російської агресії", - сказав Дуда.

На його думку, Мінські домовленості, укладені у лютому цього року, мали позитивний вплив на врегулювання кризи в Україні, проте не призвели до довготривалого миру.

"Конфлікт в Україні має закінчитися довготривалим миром, а не замороженням. А тривалий мир має означати повернення до міжнародно визнаних кордонів", - підкреслив Дуда.

Він вкотре наголосив на бажанні Польщі брати активнішу участь у врегулюванні ситуації на Донбасі.

Дуда вважає, що Мінські домовленості навряд чи будуть дотримуватися, тому ЄС вже зараз варто замислитися над тим, що можна запропонувати Києву після 31 грудня, коли закінчується термін дії Мінських угод.

Крім того, президент Польщі наголосив, що для гарного майбутнього Європи важливою є єдність та партнерство країн - членів ЄС, тоді як егоїзм окремих держав може це майбутнє перекреслити. Для прикладу Дуда навів Німеччину, влада якої останнім часом відновила зусилля стосовно будівництва разом з "Газпромом" газопроводу Nord Stream-2 ("Північний потік-2") в обхід Польщі.

Нагадаємо, що уклавши акціонерну угоду щодо трансбалтійського газопроводу "Півничній потік - 2", "Газпром" де-факто сформував блок найбільших європейських енергокомпаній, зацікавлених у поставках російського газу в обхід України.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.