Дуда озвучив пріорітети Центральної Європи: НАТО, енергетика, інвестиції

Президент Польщі Анджей Дуда під час спільної з Петром Порошенком зустрічі з українськими дипломатами озвучив стратегію розвитку Центральної Європи
Depo.Влада
24 серпня 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

Президент Польщі наголосив на необхідності зміцнення безпеки, постійної присутності НАТО в регіоні, співпраці країн тримор′я, розвитку їхньої спільної енергетики, спільних інвестицій,передає depo.ua з посиланням на 112.ua.

Також він підкреслив необхідність руйнування історичних блокад.

"Щоб був можливим тривалий розвиток центральноєвропейської спільноти вільних народів, потрібно стати на шляхи модернізації та зміцнювати Європу. І потрібно виконати три умови для цього. По-перше, необхідним є забезпечення тривалої безпеки в Центральній та Східній Європі. Необхідною є розбудова власного потенціалу країн тримор′я, так само як розвиток трансатлантичних зв’язків, особливо через постійну присутність Північно-Атлантичного альянсу в регіоні. Іншим важливим аспектом розбудови регіональної безпеки є необхідність розвитку енергетичних зв’язків між країнами тримор′я. Більшість із них борються з енергетичним шантажем. Ми повинні об’єднати наші зусилля і зміцнити енергетичну безпеку", - сказав президент Польщі.

На його думку, потрібно сприяти розвитку мережі зв'язків між країнами-сусідами.

"Треба інтенсивно розвивати мережу зв’язків між нашими країнами, щоб перемогти ізоляцію, розвивати транспортну інфраструктуру, яка забезпечить вільний обмін послугами, розвивати інвестиційну співпрацю між нашими країнами, сприяти розвитку туризму і звичайному людському обміну. По-третє, ми маємо ламати блокади співпраці, які випливають з питань історії та самосвідомості. Це має зв'язок з проблемами національних меншин. Ми не змінимо нашої історії, але ми маємо без кінця вести відкритий діалог, який спирається на взаємну повагу та історичну правду", - резюмував Дуда.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда запросив українського колегу Петра Порошенка відвідати 2 грудня Варшаву.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада