ДТЕК Ахметова лобіює покриття "зеленого" тарифу за рахунок бюджету і населення, — нардеп Кисилевський

У вересні Господарський суд Києва відхилив позов "Укренерго" до "Д.Трейдінг" (входить до ДТЕК Ріната Ахметова) про стягнення 651 млн грн за тарифом за передачу електроенергії при експорті. Це призвело до збільшення боргів перед "зеленими", і тепер ДТЕК Ахметова лобіює покриття цих виплат з бюджету і за рахунок підвищення тарифу для населення

ДТЕК Ахметова лобіює покриття "зеленого"…

Про це пише народний депутат Дмитро Кисилевський від "Слуги народу" в своїй колонці на ЕП, передає БізнесЦензор.

"Цим рішенням суду "головний енергетик країни" позбавив себе необхідності сплачувати за користування державними мережами і заодно — закладену в тариф "Укренерго" надбавку за "зелений "тариф", — пише Кисилевський.

Відомо, що три підприємства групи ДТЕК ("Д.Трейдінг", "ДТЕК Західенерго", "ДПЕК Павлоградвугілля") до липня 2020 року не сплатили "Укренерго" сумарно 1 023 069 705 грн за користування державними мережами.

Інші експортери електроенергії ("ДЕ Трейдінг", "ЕРУ Трейдінг") сплатили цей тариф.

Електроенергія, експорт якої рішенням суду звільнено від уплати тарифу на передачу і "зеленого" тарифу, здійснюється з "Острова Бурштинської ТЕС". Викиди Бурштинської ТЕС (входить до ДТЕК) складають близько 170 тис тонн на рік. Це найбільший забруднювач на Прикарпатті.

"Така ситуація демонструє лицемірну логіку "зеленого" тарифу. Якщо в ЄС "зелений" тариф платить той, хто забруднює, той в Україні — навпаки. Той, хто забруднює, не платить "зелений" тариф. Він вже заощадив мільярд і продовжує викидати в атмосферу сотні тисяч тонн викидів. А ті, хто знизили викиди, платять ДТЕК і іншим інвесторам ВДЕ грабіжницький "зелений" тариф і доводять чиновникам, що вони "не верблюди", — пише Кисилевський.

За його словами, мова йде про "зелену" електрометалургію. Згідно з поданою Кисилевським правкою, чотири заводи отримали право бути звільненими від доплати за "зелений" тариф, оскільки їхній рівень викидів знижений до мінімального.

Однак через два з половиною місяці після вступу закону в силу Кабмін не виконав свого обов'язку щодо розробки необхідних підзаконних актів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme