Друзі Путіна багатіють, незважаючи на санкції, - ЗМІ

Поки російським громадянам доводиться виживати в умовах економічної кризи, доходи путінського ближнього кола продовжують зростати
Depo.Влада
22 квітня 2015 22:37
ФОТО: depo.ua

Про це в колонці для Bloomberg View пише російський журналіст Леонід Бершидський, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

"У російського президента виникла проблема: поки він просить свій народ перетерпіти економічні труднощі, частково викликані його відповіддю на західні санкції проти РФ, свіжі податкові декларації демонструють, що ні він, ні його вищі чиновники економити не збираються", - пише Бершидський.

Так, глава путінської адміністрації Сергій Іванов, державний чиновник, в 2014 році задекларував дохід у 16,2 млн рублів. У нього великий будинок, розташований на ділянці площею в два гектари, і квартира площею 257 квадратних метрів. Дружина Іванова водить Porsche Cayenne.

Микола Патрушев, секретар путінського Радбезу і колишній глава ФСБ, задекларував (спільно з дружиною) 40 млн рублів доходу і, крім іншої нерухомості, будинок в елітному районі Москви "Срібний Бор", який опозиціонер Олексій Навальний оцінив у мільярд рублів.

"На іншому березі річки стоїть нерівний ряд потворних блокових висоток. Річка виглядає як буквальне вираз межі бідності", - написав Навальний.

"Секретар Путіна, Дмитро Пєсков, який регулярно заперечує в новинах як не те, так інше, задекларував близько десяти мільйонів доходу і Mercedes G500. Оскільки незалежних видань в Росії залишилося не так вже багато, і в жодного з них немає ні ресурсів, ні доступу, які дозволяли б розслідувати походження багатств чиновників вищого рангу, ті можуть, нічого не побоюючись, оприлюднити частину своїх багатств", - пише Бершидський.

Приблизно таким чином Путін відповів на питання, чому глави держкорпорацій "Роснефть" і РЖД відмовляються декларувати свій дохід і активи (Глава "Роснефти" Ігор Сєчін виграв суд проти журналіста, який заявив, що Сєчін заробляє $50 млн на рік, а президент РЖД Володимир Якунін загрожував звільнитися, якщо його примушуватимуть розкрити свої доходи).