Дружині Наливайченка "хтось подарував" квартиру вартістю понад $1 млн (ФОТО, ВІДЕО)

Дружина екс-голови СБУ Валентина Наливайченка у 2010 році отримала в подарунок квартиру вартістю понад $1 млн
Depo.Влада
18 вересня 2015 19:47
ФОТО: depo.ua
Дружині Наливайченка "хтось подарував" квартиру вартістю понад $1 млн (ФОТО, ВІДЕО)
Дружині Наливайченка "хтось подарував" квартиру вартістю понад $1 млн (ФОТО, ВІДЕО)

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", передає depo.ua.

Як виявили журналісти, у 2010 році Олена Наливайченко отримала у подарунок квартиру площею майже в 400 квадратних метрів у столичному елітному комплексі "Альпійський", де вартість одного квадрату становить близько $3 тис.

Дружині Наливайченка "хтось подарував" квартиру вартістю понад $1 млн - фото 1

Таким чином, вартість подарованої квартири становить понад мільйон доларів. Журналістам не вдалося виявити, хто саме зробив цей подарунок.

Крім того, у 2015 році донька Наливайченка Ольга в один день отримала у подарунок 4 земельні ділянки, ще одну отримала його дружина. Загальна площа подарунків - понад 2 га.

Цю землю Наливайченкам подарували батьки дружини екс-голови СБУ. Самі вони отримали ділянки ще за часів Ющенка, коли Наливайченко вперше очолив це силове відомство.

При цьому, як показало розслідування, ділянку розміром у 2 га, яку отримав тесть, оцінили за значно нижчою ціною - лише у 24 625 грн. Крім того, йому в обхід закону вдалося отримати дві ділянки з одним цільовим призначенням. Також при даруванні вдалося уникнути державного податку розміром в 5%.

Сам Наливайченко запевнив, що ні він, ні члени його родини, жодні подарунки від сторонніх людей у вигляді нерухомості не отримували.

Також журналісти вияснили, що у 2008 році донька екс-глави СБУ Олена разом з його другом Сергієм Носенком заснувала компанію "Смайл Холдинг Україна". Спершу Наливайченко заперечував цей факт, але потім признав його.

У 2010 році сам екс-глава СБУ влаштувався туди на роботу. Як він стверджує - консультантом з іноземних інвестицій в Україну.

У 2011 компанію переписали на британську Smile Hold Limited, яка у свою чергу належить офшору з Белізу з невідомим власником.

І Носенко, і Наливайченко стверджують, що не мають жодного відношення до власності цією компанією. Тим не менше, сам Наливайченко продовжив працювати у ній і після зміни власника.

При цьому дочірні компанії "Смайл Трейдинг" і "Смайл Сервіс" вигравали багатомільйонні тендери у дочірніх компаній "Нафтогазу" як до, так і після зміни власності. Загалом протягом 2010 - 2012 років сума цих тендерів склала близько 60 млн гривень.

Наливайченко стверджує, що не знав, що компанія належить офшорам.

Наразі він активно критикує присутність офшорів в українській економіці, стверджуючи, що це її сильно підриває.

Нагадаємо,18 липня  Верховна Рада підтримала подання президента України Петра Порошенка про звільнення з посади голови СБУ Валентина Наливайченка. Причиною названі "незадовільні результати" його роботи. 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.