Друг Порошенка пояснив, чому Intraco заснована в офшорі

Власник компанії Intraco Management Limited, заступник гендиректора Roshen Сергій Зайцев пояснив, що компанія була заснована в офшорі через юридичні колізії
Depo.Влада
18 травня 2016 20:42
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Ви знаєте, скільки складнощів може виникнути при спробі ведення подібного роду бізнесу з України? Припустимо, я б створив компанію в Україні. Така компанія отримує гроші, після чого повинна сплатити всі пов'язані іноземні витрати. Потрібно оплатити лізинг літака або фрахт у стороннього перевізника. При цьому літак часто навіть не залітає в Україну, і виникає питання, чи був імпорт послуг в Україну. Українських митних і прикордонних документів, що підтверджують факт надання послуги, немає. Далі, паливо споживається літаком за межами України. А тут же треба його імпортувати за 90 днів. Як компанія буде імпортувати іноземне паливо, яке згоріло в двигуні літака? А якщо вона його не імпортує, потрібно буде заплатити ЗЕД-пеню (а якщо ніколи не імпортує, то загальна сума пені може досягати 100% вартості палива). Як пояснювати нашим банкам, що паливо згоріло? Для них це все одно "імпорт". Вам "імпорт без ввезення" багато про що говорить? У нормальної людини мізки починають закипати від таких фраз. І так далі, і так далі", - зазначив він.

За словами Зайцева, аналогічна ситуація і з іншими товарами.

"Мої компанії купують товар у іноземних постачальників і продають іноземним покупцям. З точки зору логістики, дуже часто товар навіть і не наближається до українського кордону. Навіщо мені в такому випадку пояснювати українським бюрократам, що це за товар, чому я не повинен проводити митне очищення і не маю ГТДшок", -  сказав він.

Зайцев зауважив, що набагато простіше вести такий бізнес з іноземної юрисдикції.

"Звісно, що бізнес буде вибирати юрисдикцію, в якій кількість контактів з державними органами на одиницю часу буде мінімальною. Для того щоб утримати і залучити бізнес, потрібно показати, що ваш чиновник розуміє, чим займається бізнес. Розуміє, що цей бізнес намагається заробити, а не вкрасти і вивести. Це частина глобальної конкуренції юрисдикцій на світовому ринку капіталу", - сказав він.

При цьому Зайцев зазначив, що за дозволом Національного банку на створення Intraco Management не звертався, тому що цього не вимагає законодавство.

"Головне - закон. Якщо закон не вимагає, я не повинен отримувати ліцензію. А він не вимагає. За законом ліцензія потрібна для переказу коштів для інвестування за кордоном, а я нічого не переказував. Жодної копійки не було перераховано з України. Якщо приймуть законодавчі зміни, за якими треба буде отримувати дозвіл, я, звичайно ж, піду і все оформлю", - підкреслив він.

Водночас Зайцев додав, що як громадянин своєї країни платить податки. "Резидент України Сергій Зайцев платив і продовжує платити податки за українським законодавством у повному обсязі", - сказав він.

Нагадаємо, 10 травня журналіст Дмитро Гнап повідомив, що беніфіціаром офшорної компанії Intraco Management Ltd є заступник генерального директора корпорації "Рошен" Сергій Зайцев. Вона  начебто торгує з "Газпромом".

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована 9 травня о 21:00 за Києвом. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада