"Дрібночленам" пора приготуватися до батогів і пряників від Порошенка

Петро Порошенко твердо налаштований примусити цей парламент працювати з ним
Depo.Влада
12 жовтня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua
"Дрібночленам" пора приготуватися до батогів і пряників від Порошенка
"Дрібночленам" пора приготуватися до батогів і пряників від Порошенка

Лейтмотивом учорашнього звернення до українців Петра Порошенка стало роз'яснення ситуації навколо виборів на Донбасі. Все звелося до проведення політінформації для населення, а також критики тих політичних сил, які заважають йому реалізовувати сценарій місцевих виборів на окупованих територіях.

Головне звинувачення від Порошенка: деякі українські політики прагнуть "відрізати та віддати" Росії Донбас. За його словами, без виборів на окупованих територіях "політичне врегулювання зайде в глухий кут. Втім, дехто з українських політиків і не приховує, що вони саме такого варіанту й прагнуть. Тому й пропонують "оточити, заблокувати та ізолювати", а також "відрізати та віддати". Але це просте, примітивне рішення, яке не потребує ані інтелекту, ані політичної волі на відновлення цілісності країни, ані дипломатичного хисту. Тому це не мій сценарій. І не сценарій більшості українців, які прагнуть і миру, і возз’єднання країни", - додав Порошенко, зазначивши, щоб без вирішення питання Донбасу і проведення там виборів неможливо почати вирішувати проблему повернення Криму.

Втім, натяк президента зрозумілий: для того, щоб провести відповідні вибори на окупованому Донбасі відповідні зміни до законодавства має ухвалити парламент. Як розповідали depo.ua депутати, наразі за зміни до закону про місцеві вибори немає навіть 226 голосів. Тому президент у своєму виступі попередив представників коаліції – і особливо «дрібночленів», які часто відбиваються від рук – що готовий застосувати до них різноманітні методи впливу. Аж до продукування нових "мосійчуків", у разі небажання деяких політсил погодитися на його умови. Історія з Ляшком показала, що на Банковій завжди знайдеться аргумент для повсталих проти президента. В результаті останній пленарний тиждень пройшов тихо, без криків та істерик "радикалів", що свідчить про те, що Ляшку за його хорошу поведінку можуть зам’яти справу Ігоря Мосійчука. Такий от  батіг і пряник для непоступливих союзників.

Загалом, позиція Порошенка дає й інший сигнал: розхитувати ситуацію він нікому не дасть. І про бажання деяких політичних гравців провести дострокові парламентські вибори можна забути. Порошенко, який розуміє великий ризик програти у новому скликанні, схоже, має всі ресурси для того, щоб забезпечити діяльність нинішнього парламенту стільки, скільки йому буде потрібно.

Втім, якщо говорити про Донбас, то все йде до того, що Порошенку вдасться уламати  парламент, і запустити виборчий процес для окупованих територій. Інша справа – як відбуватиметься (і чи відбуватиметься взагалі) процес реінтеграції окупованого Донбасу в Україну. Наразі це питання залишається відкритим, і залежить від того, наскільки вдало і тонко гратиме Порошенко свою партію в "нормандському квартеті". 

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua.