Довідник виборця: Скільки грошей в якості застави мають внести кандидати

Триває реєстрація учасників дострокових виборів Верховної Ради України

Довідник виборця: Скільки грошей в якост…
Фото: Shutterstock

Після того, як президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і призначив дострокові вибори на 21 липня 2019 року, почалася активна фаза виборчої кампанії, нагадує Depo.ua. Нині триває реєстрація кандидатів. Кілька мажоритарників вже подали свої документи до ЦВК та окружкомів. А партії поки що узгоджують списки на партійних з'їздах.

Для того, щоб стати кандидатом в одномандатному окрузі, або зареєструвати список партії для участі у загальнодержавному виборчому окрузі, суб'єкти виборчого процесу мають внести грошову заставу.

Відповідно до статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України" кандидат у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати.

На 2019 рік мінімальна заробітна плата становлена на рівні 4 173 гривень. Отже щоби стати кандидатом претенденту потрібно сплатити 41 730 грн застави.

У випадку, коли кандидата-мажоритарника висуває партія, то саме вона має внести заставу у тому ж розмірі, що і у випадку самовисування.

Для партій, які висувають кандидатів у загальнодержавному окрузі, сума також передбачено заставу. Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у депутати вносить в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі однієї тисячі розмірів мінімальної заробітної плати. Сума застави відповідно складе 4 млн 173 тис гривень.

Якщо ЦВК або окружком відмовлять з тих чи інших причин у реєстрації партії чи кандитата, заставу їм повернуть протягом 5 днів.

За підсумками ж виборів внесені кошти повернуть лише переможцям: тим кандидатам, що стали депутатами в одномандатному окрузі та тим партіям, що подолають прохідний бар'єр та візмуть участь в розподілі депутатських мандатів. Ці виплати має бти здійснено у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів.

Гроші всіх інших учасників виборів у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів перераховується до Державного бюджету України.

Нагадаємо, 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський склав присягу перед українським народом і розпустив парламент.

21 травня Президент України Володимир Зеленський опублікував указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, яки могло бути знижено прохідний бар'єр для партій і скасовано мажоритарку.

24 травня в Україні розпочався виборчий процес дострокових виборів до Верховної Ради.

Українці голосуватимуть за партії та за окремих кандидатів-мажоритарників. Списочники з тих партій, які подолають 5-відсотковий бар'єр, сформують одну половину парламенту (225 депутатів). А іншу половину сформують мажоритарники. Щоправда їх буде не 225, а 199 - через виключення з мапи округів території Криму та окремих районів Луганщини та Донеччини, що перебувають під окупацією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme